02 Haziran 2015

0

Serra Mübeccel Gültürk, son dönem çalışmalarını kapsayan 7. kişisel fotoğraf sergisi ‘Gündüz Masalları / Daylight Mysteries ’ ile 02-15 Haziran 2015 tarihleri arasında Galeri/Miz’de yer alacak.

Serra Mübeccel Gültürk’ün, sergide yer alan farklı boyutlardaki 27 adet siyah/ beyaz fotoğraf çalışmasında kişiye özgü bir yorumla değerlendirdiği ışık ve tonlara yapılan yerinde müdahaleler anlatıma derinlik kazandıran unsurlar olarak karşımıza çıkıyor.

Alışılmış manzara fotoğrafı estetiğinin dışında gerçeküstü bir atmosfer izleyiciyi müphem bir varoluş hissinin içine aliyor. Bu zamansız ve insansız fotoğraflar, bir yandan doğanın dokunulmazlığını koruma isteği yaratırken, öte yandan izleyiciyi imgelerin katmanları arasında saklı kalmış gibi duran anlamı aramaya davet ediyor.

Nesnel gerçeklikle, fotografik temsilin sunduğu yanılsamanın sınırlarında gezinen bu masalsı dünya, doğanın özlenen dinginliğine bir övgü niteliğinde…

Serra Mübeccel Gültürk

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitirdi. Biri yurt dışında olmak üzere 6 kişisel sergi açtı, ulusal ve uluslararası çok sayıda karma sergiye katıldı, fotoğraf gösterileri yaptı, ödüller aldı. Fotoğraf eğitimleri ve workshoplarla bilgilerini paylaşmakta, aynı zamanda mimari, dekorasyon ve ürün tanıtımı konularında profesyonel fotoğraf çalışmalarını sürdürmektedir.

Galeri/Miz

Çağdaş sanat için bir platform olma hedefiyle açılan Galeri/Miz, 19 Ekim 2011 tarihinde ilk mekânını İstanbul Teşvikiye’de açtı. Çağdaş Türk sanatının yanı sıra uluslararası sanatı da sergilemeyi mekân politikası olarak belirleyen Galeri/Miz, yerleşik sanatçılar için olduğu kadar genç sanatçılar için de bir mekân olma özelliği taşıyor.

Çağdaş ve modern sanatı sergilemenin dışında alanlarında seçkin konukların katıldığı söyleşi programları ve güncel sanat konularında hazırladığı seminer programlarıyla İstanbul kültür ortamında yerini alıyor. Galeri/Miz, tüm kültür kurumlarıyla işbirliğine açık olarak sosyal sorumluluk projeleri yapıyor.

Hüsrev Gerede cad. Deniz apt. 64
Teşvikiye, 34365 Istanbul

Comments are closed.