10.SCOPE BASEL ART SHOW

0

10.SCOPE BASEL ART SHOW

Çağdaş Sanat Fuarı

GÖKTE TUNÇ Kişisel Sergisi

Galeri Binyıl 10. Scope Basel Art Show Çağdaş Sanat Fuarına www.scope-art.com fuarının küratörü tarafından seçilerek davet edildi. Çağdaş sanatçı Gökte Tunç eserlerini Türkiye’den 17.yılını devam eden Galeri Binyıl ile sergileyecek. Basel’de bu yıl onuncu yıldönümlerini kutlayacak Scope Art Show yeni binalarında; 14 Haziran 2016 da saat 18.00 de açılacaktır. Fuara Dünyadan gelen koleksiyonerler, müzeciler, sanat tarihçi, küratörler gezmekteler. Dünyanın önemli fuarlarının içindedir.

Bu yıl 4.kere www.art-athina.gr katılmış olan Galeri Binyıl, 10.yıldönümlerini kutlayan Scope Basel’e ilk kez katılımcı olarak gidecek. Galeri Binyıl; 1999 da kurulmuştur. Türkiye çağdaş sanatının tanıtımı, yeni sanatçı keşiflerinin ve uluslararası sanat piyasasında farklı bağlantıların yapıldığı ortamda sergi etkinliklerine devam etmektedir. Karşılıklı gelişen bu buluşmalarla Türkiye’den katılan sanatçıların da diğer ülke uzmanları tarafından gözlemlenip davetler almaları da biz galerilerin istediği sonuçtur. Bu sene galerimizde Gökte Tunç solo sergisiyle eserlerini sergileyecek.

Avrupa’da yapılmakta olan önemli çağdaş fuarlardan birisine katılmanın haklı mutluluğunu yaşayan Galeri Binyıl’ın sunum yaptığı, her biri kendi sanatında ciddi üretimlerine devam eden sanatçı Tunç; daha önce de Floransa Bienalinde ikincilik ödülünü kazandı. Galeri Binyıl’ın sürekli çalıştığı sanatçısıdır. Galeri her yıl yurtiçi ve yurtdışı 2-3 fuara katılmaktadır.Sergi www.galeribinyil.com.tr den de izlenebilir.

Scope Art Show Basel Fuarı Dünya basını tarafından çok değerle yer vermektedir. Baselweek, Basel haftasında aynı anda 5 fuar açılıyor. Scope Basel, Art Basel, Liste, Volta, Pulse. Beş fuar 4 gün sürüyor ve aynı tarihlerde yüz binlerce sanat ile ilgili kitlenin gezdiği söyleniyor.

Galeri Binyıl- 4.Levent, Huzur mah. Beyazıt sok. Kolektif House no.15/2 Sarıyer-İstanbul- Turkey

Comments are closed.