11 Eylül 2015

0

Nail Çakırhan ve Halet Çambel Kültür ve Sanat Evi’ndeki sergilerimiz, Vildan Çayan, Sevcan Çelik ve Dursiye Şener Karma Resim Sergisi ile devam edecektir.

Sergi, 12 ve 20 Eylül arası her gün saat 16 ve 19 arası ziyarete açıktır.
11 Eylül, Cuma günü saat 18’de başlayacak açılış kokteyli

Dursiye Şener
1964 Muğla doğumluyum, eğitimimi de Muğla’da tamamladım.
1983’de Ticaret Lisesinden mezun oldum. Çeşitli özel kurumlarda çalıştım ve emekli oldum. Evliyim ve iki kızım var. 2003 yılından bu yana aralıksız olarak Muğla Belediyesinin açmış olduğu resim kurslarına devam etmekteyim. Doğayı, renk ve biçim olarak olduğu gibi değil de yorumlayarak yansıtmayı seviyorum. Boyanın olanaklarını keşfetmeye çalışıyorum.
Vildan Çayan
1964 Eskişehir de doğdum. Liseye kadar eğitimimi Eskişehir’de sürdürdüm. Konya T.K.İ. de çalışırken Selçuk Üniversitesi M.Y.O. inşaat teknikerliğini bitirdim. 2006 yılında emekli olunca hobi kurslarına, son olarak da Muğla Belediyesi resim kurslarına katıldım. Üç yıldan beri resim yapmaya devam etmekteyim. Çoğunlukla yöremizden portreler çalışmaktayım. Gerçekçi bir üslubum olduğu söylenebilir. Evli ve iki çocuk annesiyim.
Sevcan Çelik
1971 de Muğla’da doğdum. Eğitimimi Muğla’da Kız Meslek Lisesi resim bölümünde tamamladım. Evliyim, iki çocuğum var. Altı yıl önce Muğla belediyesinin resim kurslarına katıldım. Burada çalışmalarıma devam etmekteyim.
Resim yapmak, beni mutlu eden, huzur veren, yaşama dair olumlu düşünceler kazandıran bir uğraş oldu. Yeteneğimi ortaya çıkaran ve geliştirmeme neden olan çalışmalarımda gerçekçi bir tarzım olduğunu ifade edebilirim.

Comments are closed.