13. Kişisel Sergisi

0

                           FERZAN GENÇ ÇUHADAROĞLU
#sanatmekanzaman #sanat #art #sergi

08 – 30 Mart 2019

Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun 13. Kişisel sergisi 08 Mart’ta Galeri İdil’de açılıyor…

Son yıllarda peşpeşe açtığı sergilerle büyük ilgi gören Ferzan Genç Çuhadaroğlu,  eserlerinde çok farklı malzeme ve tekniklere yer vermektedir; suluboya, akrilik ve yağlı boyayı aynı tutku ve ustalıkla kullanan sanatçının  eserlerindeki canlılık ve dinamizm dikkat çekicidir. Soyut çalışmalarının yanısıra  insan ve doğaya duyduğu büyük ilgi resimlerine de yansır; kadın portreleri, çellistler, yağmurlu sokaklar,kalabalık kentler… ele aldığı başlıca konuları, izleyiciyi adeta içine çeken farklı bir yorumla sunar.

 Sergi; 30 Mart tarihine kadar Galeri İdil’de görülebilir.

 Ferzan Genç ÇUHADAROĞLU (FGÇ) resim sanatında olgunluk çağını yaşıyor; sanat tarihini ve resim tekniğini iyi bildiğinden ve sanatını da çok sevdiğinden sıra dışı resimler üretiyor.  Resimlerinin önde gelen özelliklerinden biri Lirizm.  FGÇ’nin şiirsel duygusallığı (o, aynı zamanda şiir de yazıyor), edebiyat sanatını görselliğe taşıyor.

    Bu resimlere sadece bakmak değil, onları yaşamak gerekiyor; böylelikle, belki sizler de müzikle meşgul olmak, çello çalmak, romantik görünümlü yerlerde dolaşmak isteyecek, coşkuyla dans etmeye imreneceksiniz.

   FGÇ, sanatında akademik bakımından da kısa sürede önemli mesafeler aşmış: Işık Üniversitesi Görsel Sanatlar Fakültesi’nde Prof. Balkan Naci İslimyeli’nin öğrencisi olarak  2017’de başladığı yüksek lisans eğitiminde, halen, tez aşamasına erişmiş; Prof.Basri Erdem’den litografi  eğitimi almış.  FGÇ, “Bakraç Sanat Galeri’sinde” resim dersleri de veriyor.

   Bu çok yönlü,değerli sanatçımızın sergilerini benimsemenizi öneriyorum; onun hayal gücünün etkinliğine kapılıp sanatsal duygusallık yaşayacaksınız.

Sezer Aykan

MAC,  Master of Arts Criticism= Sanatlar eleştirmenliği Yüksek Lİsansı

MVAM, Master of Visual Arts Management= Görsel sanatlar işletmeciliği Yüksek Lisansı  City University, London, June 1999

Sergi Yeri: Galeri İdil

Sergi Süresi: 08 – 30 Mart 2019

Comments are closed.