15 Ocak 2015

0

15 Ocak – 11 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek 18. kÜÇÜK şEYLER   sergisinin İstanbul ayağında yer alarak, Ankara sergisi ile aynı anda BÜYÜK ŞEYLER’e imza atıyor.

Her sergisinde bünyesine kattığı yeni sanatçılarla, yeni şEYLER, kÜÇÜK oluşunu unutmadan ve küçüklüğünün değerini bilerek yeni öyküler yazıyor, gelenekselleşen tarihinin tadını çıkarıyor.

15 Ocak 2015 Perşembe günü saat 18.00’de düzenlenecek sergi açılacaktır.

Terakki Vakfı Sanat Galerisi, sanatseverleri 15 Ocak’tan itibaren artık geleneksel hale gelen, her biri kendini alanında kanıtlamış sanatçıları, akademisyenleri, başarılı ve yetenekli öğrencileri aynı çatı altında toplamayı başarmış kÜÇÜK şEYLER sergisinin 18. si ile buluşturuyor.

2008 yılında Eskişehir’de Hakan Esmer önderliğinde başlamış ve tabanı Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinden oluşmuş kÜÇÜK şEYLER sergi projesi, gün geçtikçe bölümden fakülteye, fakülteden üniversitelere ve diğer şehirlere ulaşmıştır. Bu proje genç sanatçı adaylarını zor ve meşakatli sanat hayatlarının ilk adımlarında profesyonel sanat galerileriyle buluştururken, profesyonel sanatçılar ile aynı çatı altında sergi açmanın manevi desteğini de hedefliyor.

kÜÇÜK şEYLER’in zengin ve sürekli gelişerek büyüyen kadrosu küçük deneyimler kazanırken, farklı disiplinlerdeki çalışmalarla görselliğin özgürleştiği, bu bütünsel tablo da birleşmenin, çoğalmanın, etkileşimin, büyümenin hazzını paylaşmaya devam ediyor.
Sanatçılarımız;
ADEM KİPÇAK, AĞIT UĞUR ULUDAĞ, AHMET SÖNMEZOCAK, ARZU TORTOÇ, BAKİ BODUR, BETÜL DEMİR
KARAKAYA, DERYA ÜLKER, DUYGU AYDOĞAN, ECE KANIŞKAN, EDA ÇAKAN, ENGİN KORKMAZ, ERCAN AYÇİÇEK, ERHAN LANPİR, ESER ŞENSILAY, EYLÜL ESMER, FATMA SENA DÖNMEZ, FERİHA DAĞLI, FİLİZ PELİT, HAKAN ERARSLAN, HAKAN ESMER, HASAN BASRİ İNAN, HİLMİCAN ÖZDEMİR,,HÜSEYİN YILDIRIM, MEHMET AKİF ORÇAN, MEHMET YILDIRIM, METİN KALKIZOĞLU, MEVLUT AKAR, NECATİ SEYFİ FERAHOĞLU, NURAY TÜMER, NURHİLAL HARSA, ÖZDEN YARIMCA, ÖZGÜR ERYILMAZ, ÖZGÜR KAPTAN, PELİN HAZAL AKTAŞ, PERİHAN ŞAN ASLAN, PERUZE YİĞİT, RAŞİT ALTUN, SELDA EREN, SERDAR LEBLEBİCİ, SERTAP YEĞİN, SUNA SÖNMEZALP, TURGUT AKARSU, ÜMİT TÜRK

Terakki Vakfı Sanat Galerisi
Ebulula Mardin Caddesi Öztürk Sokak, 2
34335 Levent – İstanbul
iletisim@terakkisanat.com
T. +90 212 351 00 60 pbx
F. +90 212 351 00 48
www.terakkisanat.com

Comments are closed.