20 Ağustos 2015

0

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Koleksiyonu Seçki Sergisi, Çeşme Altın Yunus Sanat Galerisi’nde 20 Ağustos 2015 Perşembe günü açılıyor.

1974 yılından bu yana eğitime, kültüre ve sanata olan desteğini sürdüren Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın İzmir sanat hayatına desteğinin en güzel örneklerinden biri olan, 1985 yılında açılan Selçuk Yaşar Sanat Müzesi ve 1990 yılında açılan Selçuk Yaşar Sanat Galerisi yıl boyunca çok sayıda sergiye ev sahipliği yapıyor.

Açıldığı 1990 yılından bu yana 270’e yakın sanatçıya ev sahipliği yapan Selçuk Yaşar Sanat Galerisi 2015 yaz dönemi sergileri Çeşme Altın Yunus Sanat Galerisi’nde 20 Ağustos Perşembe günü saat 19.30’da açılışı yapılacak olan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Koleksiyonu Seçki Sergisi ile son bulacak. Koleksiyonda bulunan eserler içinden seçilen 45 eser, 4 Eylül 2015 tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı koleksiyonunda 1967 yılından bu yana aralıksız sürdürülen Dyo Resim Yarışması ödüllü eserleri de bulunuyor. Dyo Resim Yarışması ödüllü eserleri Eylül ayı sonuna kadar Alsancak’ta bulunan Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde sergilenmeye devam edecek.

İzmir sanat hayatının vazgeçilmezi olan Selçuk Yaşar Sanat Galerisi sergileri kış sezonuna Ekim ayında açılacak olan Zeki Serbest Sergisi ile başlayacak.

Comments are closed.