20 Mart 2015

0

PassportART
Resim Sergisi
20 Mart – 1 Nisan 2015
Açılış: 20 Mart Cuma Saat:18.00-20.00

Bu yıl ilki düzenlenecek olan PasaportART projesi 20 Mart – 1 Nisan 2015 tarihleri arasında Galeri Soyut B ve C salonlarında izleyici ile buluşuyor. Sanatçı Hakan Esmer PasaportART projesini aşağıdaki cümleler ile ifade ediyor:

An’ı paylaşırken : Paylaşım yapmak için başka bir An’ı planlamak.
UÇUK
SONSUZ
ZAMANSIZ
SINIRSIZ
KOŞULSUZ
SORGUSUZ ama paylaşımcı.
Dostum Serdar Leblebici ve galericimiz Memet Subaşı ile yaptığımız Nijerya seyahatinde uçakta kurduğumuz güzel cümlelerin arasına sıkışmış gibi görünen bu projemiz hayat buluyor.
Belki birçok yerde yinelemişimdir. Sanat, paylaşımlarla beslenir ve çoğalır. Benim resim dinamiğimde de bu böyledir. Bu nedenle sanatçı dostlarımla paylaşacağımız ve anlatacağımız zamanın öğelerini aynı potada birleştirmek istedik.
BİZ
GENÇLER
GALERİCİLER
İZLEYİCİLER
KOLEKSİYONERLER yani DOSTLAR
Durağanlığa karşı en güzel eylem seyahat etmektir. Çünkü durağan bir toplumda yaşıyorsan ve yeni nesiller arasında kültürel bir fark yoksa sanat can çekişiyor demektir. Biz de farklılıklarımızla, paylaşımlarımızla kendimizi nesnel olarak ifade edebileceğimiz güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Hele birde bunu sanatsal bir dokunuşla besleyebiliyorsak, pasaportunuzun sizi nereye yönlendirdiği hiç önemli değildir. Yönlendirdiği yerdeki zenginliklerle de geri dönüştür sanatçıyı heyecanlandıran.
Paylaşımlar paylaşımları doğurur, projeler ise tekrar paylaşımları…

Comments are closed.