7 Ağustos 2015

0

KarmaŞık III Yaz Karma sergisi Güler Sanat’ta

Geleneksel hale gelen KarmaŞık sergisini yaz aylarında Ankaralılar’ın beğenisine sunan Güler Sanat, on farklı sanatçının figüratif soyut yorumlarıyla zenginlik kazandırdığı bu serinin üçüncü karma sergisi ile sanatseverlerle buluşuyor.

Güler Sanat, 7 Ağustos’ta izleyiciyle buluşan “KarmaŞık III” isimli karma sergisinde sanatseverleri modern sanatımızın önemli isimleriyle bir araya getiriyor.

Farklı sanatsal yaklaşımlardaki on sanatçının soyut figüratif yorumlamalarının ele alındığı sergide, insan figürü kadın ve erkek soyutlamaları ile ön plana çıkıyor. Veysel Acar’ın Orkestra kompozisyonu Adnan Turani’nin Keman Çalan Kız’ı ve Mustafa Ayaz’ın Dansçılar’ıyla âdeta müziksel bir birliktelik oluşturuken, Ali Candaş ile Rıfat Koçak’ın özgün fırça darbeleri insan figürünün dışavurumcu bir tarzla yansıması olarak izleyiciyi karşılıyor. Gülay Yüksel ve Çiğdem Burçak Telli’nin insanı özeliyle ve kişiselliğiyle tuvallerine aktardığı eserleri, insan üzerine yakın ve duygusal bir anlatım sunuyor. Adnan Turani, Mustafa Ayaz, Hayati Misman, Gülay Yüksel ve Sera Uzel gibi çoğu Ankara ile özdeşleşmiş sanatçıların seçkin eserlerinin bulunduğu serginin küratörlüğünü Kemal Orta üstleniyor.

Diğer sergilerindeki gibi anlatımlı olarak gezilebilecek KarmaŞık III 7 Ağustos – 19 Eylül 2015 tarihleri arasında, Pazar günleri hariç her gün 10:00-19:00 saatlerinde ziyarete açık olacak.

Comments are closed.