9 Haziran 2015

0

Peru Amazonları
Beyoğlu Belediyesi 6. Kültürlerarası Sanat Diyalogları
Sergi açılışı: 9 Haziran 2015 – 18:00
Tarih: 09-20 Haziran 2015

PERU AMAZONLARI

‘Peru Amazonları’ Peru’nun en iyi 18 fotoğraf sanatçısının çektiği çarpıcı görüntüleri içeren bir sergi. Sergi, Amazonlar’ın antropolojik ve çevresel zenginliğini olduğu kadar, modern ve geleneksel yaşam şekillerini ender rastlanan bir kavrayış olanağı sağlıyor. Neden bu hazinelerin ve geleneklerin muhafaza edilmesi gerektiğinin adeta altını çiziyor. Sergideki bir metinde geçtiği gibi, “Amazonlar’ın geleneksel halkı arasında doğa ve elbecerisi asla birbirlerine zıt değildir”. Fotoğraflar aynı zamanda, “medenileştirilmiş” insanların kolaylıkla hayal edemeyeceği bir şekilde, insanlar ve orman arasındaki derin ve uyumlu bağı gösteriyor.

Sergi, Peru Amazonları’nın kalbine görsel bir yolculukla siyah-beyaz ve renkli fotoğrafları, portreler ve günlük yaşamdan karelerle bir araya getiriyor.

Türkiye’deki Peru Büyükelçiliği, İstanbul Cervantes Enstitüsü ve Beyoğlu Belediyesi işbirlikleriyle organize edilen sergi, görkemli İnka medeniyeti ve ülkenin kolonyal geçmişi temalarından uzak yeni bir bakış açısı sunuyor Peru’ya.

Beyoğlu Belediyesi 6.Kültürlerarası Sanat Diyalogları kapsamında düzenlenen sergi, 9 Haziran – 20 Haziran 2015 tarihleri arasında, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Kuratör: Gredna Landolt

Sergi açılışı: 9 Haziran 2015 – 18:00

Yer: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi İstiklal Cad. No:217

Tarih: 09-20 Haziran 2015

Comments are closed.