AYSEL GÖZÜBÜYÜK SANAT EVİ

0

AGSANAT AYSEL GÖZÜBÜYÜK SANAT EVİ

Güzel Sanatlar “ÇAYYOLU’NDA GÜNCEL SANAT MEKANI: AYSEL GÖZÜBÜYÜK SANAT EVİ
Çayyolu, her geçen gün Ankara’nın değişik bölgelerinden daha fazla insanı kalıcı olarak kendi bünyesine çekmeye devam etmektedir. Bunun nedeni, sosyal çekim noktaları olarak bilinen alış veriş ve eğlence merkezleri ile kültür ve sanat mekanlarının günden güne artmasıdır. Çayyolu’nda kurulan ilk kültür ve sanat mekanlarından olan Aysel Gözübüyük Sanat Galerisi, 2001 yılından beri 100’ü aşkın sergiye ev sahipliği yapmıştır.

AGSANAT, bir yandan profesyonel sanatçıların sergilerine yer verirken , diğer yandan da interdisipliner çalışan genc sanatçıların sanat ortamında tanınmasına ön ayak olmaktadır.
Farklı malzemelerle sanatlarını güncel bir çizgiye taşımak ve deneysel çalışmalarla kendilerine özgün bir anlatım dili yakalamak isteyen genç sanatçılara verilen bu destek hem Çayyolu’nun modern kent kimliğine hem de ülke sanatının gelişimine katkı sağlamaktadır.

AGSANAT ve benzer galeriler tarafından özveri ile yürütülen bu sanatsal çabalar, hiç kuşku yok ki, galerilerin toplumda yalnız ticari kurumlar olarak değil aynı zamanda prestijli birer kültür ve sanat kurumları olarak da anılmasını sağlamaktadır.

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Konutkent2
Datça Sokak B1 Blok Dükkan No:1
ÇAYYOLU/06530/ANKARA
0 312 241 06 95
0 532 771 08 19
ayselgozubuyuk@yahoo.com

Comments are closed.