ARIK LEVY

0

Multi-disipliner sanatçı, fotoğrafçı, tasarımcı ve video sanatçısı Arik Levy, dünya çapında prestijli galeri ve müzelerde sergilenen heykelleri, enstalasyonları, sınırlı sayıda üretilmiş edisyonları ve tasarımlarıyla tanıyor. Levy, buna rağmen “Dünya insanlarla ilgili, nesnelerle değil” diyor. 

Sanatçı İsviçre’de Art Center Europe’taki eğitiminin ardından 1991 senesinde, yüksek başarıyla Endüstriyel Tasarım Bölümü’nü tamamladı.  

Japonya’da bulunduğu süre içinde ürün ve eser sergilemek üzerine fikirlerini sağlamlaştırdıktan sonra Avrupa’ya dönen Levy, çağdaş dans ve operaların sahne tasarımına ilgi duymaya başladı. 

Son zamanlarda kendini daha çok ‘hisseden sanatçı’ olarak tanımlayan Arik Levy, çalışmalarıyla iç ve dış mekanlara önemli derecede katkı sağlamaya devam ediyor. Ona göre “Hayat işaretler ve sembollerden oluşan bir sistem, hiçbir şey göründüğü gibi değil.”

Arik Levy, 1963 senesinde Tel Aviv, İsrail’de doğdu. Sanatçı Paris, Fransa’da yaşamakta ve çalışmaktadır. 

ABOUT ARIK LEVY:

Multi-disciplinary artist, technician, photographer, designer, video artist Arik Levy is best known for his sculptures, installations, limited editions and design pieces which can be seen in prestigious galleries and museums worldwide. Following his studies at the Art Center Europe in Switzerland he gained a distinction in Industrial Design in 1991. 

After a stint in Japan where he solidified his ideas on products and pieces for exhibitions, Levy returned to Europe where he took interest upon set design for contemporary dance and opera. 

Considering himself now more of a “feeling” artist, Arik Levy continues to contribute substantially to our interior and exterior milieu.

Arik Levy was born in Tel Aviv, Israel in 1963. The artist currently lives and works in Paris, France. 

Comments are closed.