‘AYŞEGÜL’

0

AYŞEGÜL

"AYŞEGÜL"
“AYŞEGÜL”

SİBEL SİCİMOĞLU  ‘AYŞEGÜL’ RESİM SERGİSİ AYŞE TAKI GALERİSİ’nde 7 MART’ta açılıyor.

Ayşegül- orjinal ismiyle Martin; bir dönemi, o dönemde var olan bir sosyal konumu, zamanının ideale en yakın masumiyet ve gerçeklik algısıyla ele alır, iki usta çizerin çizgileriyle neredeyse kusursuzdur.

Aradan geçen yarım asırda; insansoyu bilişsel, düşünsel, duygusal olarak değişir, dönüşür, farklılaşır. Hayal etmekte dahi zorlanacağı teknik imkânlarla donatır kendini.

Ancak bu çılgın kalabalıkta kimi insan ruhunun derinlerinde bunca farklılaşmaya yabancı, yalnız, kırgın, zaman zaman öfkeli sevgiyi ve saygıyı deneyimlememiş bir çocuk barındırır.

Bu çocuk zamana, şartlara uyum sağlama şansını yakalamış, sevilmiş olanların aksine gerçekte o kişinin büyümesini baltalar, birey bilincine set çeker, sorumluluk taşımasını engeller, değerlerin ve erdemlerin hiçe sayılmasına neden olur .

Yapıtlar birey bilincinden uzak yetişkin çocukların, kendi çocuklarını maruz bıraktıkları davranışların sonuçlarına odaklanır.

Sanatçı yapıtlarında Kolaja gönderme ile kağıt da kullanırken kağıdı daha ziyade bir enstalasyon malzemesi olarak ele almış: kimi toplumsal katmanların benzemezliğiyle bağdaştırarak, yağlı boyanın ötesinde ikincil bir hacim kurgulamıştır.

Sibel Sicimoğlu’nun “ikincil hacim kurguladığı” resim sergisi ‘AYŞEGÜL’ 29 Mart’a kadar sürecektir.

AYŞE TAKI GALERİSİ

Şakayık Sok. 53 Tuna Palas Daire: 1
Teşvikiye, İstanbul
Tel: 0212 343 21 54

http://www.aysetaki.com/atgnews

Comments are closed.