AYTEN BARAN RESİM SERGİSİ

0

AYTEN BARAN RESİM SERGİSİ

20 HAZİRAN 2016’DAN İTİBAREN
ZİRAAT BANKASI TÜNEL SANAT GALERİSİ

ALT SALONDA

Ayten BARAN Resim Sergisi, Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde (Alt Salon) 20 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 18.00’de açılacaktır.

1957 Malatya doğumlu olan Ayten Baran, Malatya’da ilköğretimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. Bakırköy Kız Meslek Lisesi’nde başladığı eğitimini tamamlayamadan bitirmek zorunda kaldı. Ardından okulda aldığı eğitim nedeniyle terzilik yapmaya başladı ama içinde bir yerlerde hep resme olan ilgi ve hayranlığı vardı, bu ilgi onu renklerin dünyasına taşıdı.

Ressam Mehmet Öz’den resim dersleri alarak başladığı sanat yolculuğunu İranlı Ressam Ahmet Şahit ile devam etti. Halen kendi atölyesinde renkler üzerindeki yolculuğuna devam etmektedir. Ressamlar Derneği üyesi olan Ayten Baran, 44 karma ve 20 kişisel sergi açmıştır. Tual üzerine yağlıboya çalışmalarının yanı sıra geleneksel sanatlarla da ilgilenen sanatçı, yaptığı ebrularını yağlıboyasıyla harmanlamıştır. Yağlıboya resimlerinin yanı sıra ebru üzerine resimleriyle de tanınmaktadır.

Ayten BARAN Resim Sergisi, Ziraat Bankası’nın Müeyyet Sokak No: 1 Tünel / İstanbul adresinde bulunan Tünel Sanat Galerisi’nde (Alt Salon) 20 Haziran – 8 Temmuz 2016 tarihleri arasında pazar-pazartesi ve resmi tatil günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında görülebilir.

Comments are closed.