‘BEYOĞLU’NDA GÜZELİ BULMAK’

0

‘BEYOĞLU’NDA GÜZELİ BULMAK’ SANAT SEVERLERLE BULUŞACAK!
Açılış Günü: 17 Haziran 2016 Cuma Saat:18.00

İstanbul’un hatta tüm Türkiye’nin kültür-sanat merkezi Beyoğlu, Ramazan ayında çok özel bir sergiye ev sahipliği yapacak. Beyoğlu Belediyesi’nin düzenleyeceği sergide Türk hat sanatının uluslararası tanınırlığa sahip ismi Mustafa Cemil Efe’nin 25 eseri yer alacak. 17 Haziran – 1 Temmuz 2016 arasında Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi salonunda görücüye çıkacak serginin küratörlüğünü Türkiye’nin ilk Türk İslam eserleri sanat galerisi Kumbaracı4’ten Ebubekir Mete yapacak. Sergi’de yer alacak eserlerin bir çoğu özel koleksiyondan getirilerek sergilenecek ve sanatçının daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş ve bilinmeyen eserleri bu sergide sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Geleneksel sanatlar sergilerinin en iyilerini Türkiye ve dünyada sanat severlerle buluşturmanın haklı gururunu yaşadıkların belirten Kumbaracı4’ten Ebubekir Mete, küratörlüğünü yaptığı yeni sergi için şunları söyledi: “Sanatçımız ile daha önce 4 farklı sergide birlikte olan galerimiz, bu mübarek Ramazan ayında da Mustafa Cemil Efe eserlerinden oluşan bir sergi hazırlamak istedi. Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Misbah Demircan’ın destek ve teşvikleri ile hazırlanan sergi, sanatçının özel eserlerinden oluşmaktadır. Koleksiyonlardan yoğun bir gayret ile bir araya getirilen bu eserler sanatçımızın son 4 yıl içerisinde hazırladığı parçalardandır. Belki yüzyıllar boyunca hiç gün yüzüne çıkmayacak, koleksiyonlarda mahfuz tutulacak bu eserleri görmek, ‘Beyoğlu’nda Güzeli Bulmak’ için sergimize bekliyoruz”.

Sergi ile ilgili Mustafa Cemil Efe ise “Daha önce ülkemizin bir çok şehrinde ve dünyanın çeşitli şehirlerinde sergiler açtım, fakat beni İstanbul kadar heyecanlandıran ve mutlu eden bir başka şehir olmadı. Ve İstanbul içinde Beyoğlu’na karşı farklı bir muhabbetim var. Şimdi sergimizi Beyoğlu Belediyesi’nin yeni sanat galerisinde açıyoruz, bu da ayrıca bir güzellik, fakat işin en güzel tarafı Ramazan ayında gerçekleşiyor olması. ‘Beyoğlu’nda Güzeli Bulmak’ ismini verdiğimiz sergimiz, Güzel olanı arayanlara bir fırsat verebilir diye düşünüyorum. Hilye ve Esma-ül Hüsnaların, Ayet ve Hadislerin buluştuğu eserlerimizi görmeye, incelemeye ve hissetmeye davet ediyorum” dedi.

Sergi dünya standartlarında bir sergi alanı olan ve yeni faaliyete geçen, Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi salonunda yapılacak. Daha önce İsmail Acar ve Ara Güler’in sergilerine ev sahipliği yapmış olan bu galeri, Beyoğlu Belediye’sinin tarihi binasının girişinde yer alıyor.

Açılış Günü: 17 Haziran 2016 Cuma Saat:18.00
Yer: Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Şahkulu Mah. Meşrutiyet Cad. No:121 Şişhane

Comments are closed.