“ ÇYDD’nin “ Sanattan Yaşama ” Projesi

0

“ ÇYDD’nin “ Sanattan Yaşama ” Projesi,

Ressam Saim Altuncu Canlı Performansı (Workshop) ile başlıyor. ”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi; sanatın ustalarını sanatseverle ile buluşturacak workshop ve seminerler serisinden oluşan ve bir sergiyle sonlanan “ Sanattan Yaşama” isimli geniş kapsamlı bir projeye imza atıyor.

Proje, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından gerçekleştirilecektir.

Proje kapsamında; resim alanında önde gelen 7 usta ile yapılacak canlı performans (workshop) ve 3 farklı sanat alanında seminer etkinliği gerçekleştirilecektir. Bu etkinliklerin yanı sıra; eserleri ile projeye çok sayıda sanatçı destek vermektedir. “Sanattan Yaşama” projesi süresince gerçekleştirilecek etkinlikler, Mayıs ayında yapılacak seçkin bir resim sergisi ile tamamlanacaktır.

“Sanattan Yaşama” proje yöneticileri Güzin Gürsoy, Günsu Saraçoğlu ve Dilşad Atasoy’un etkinlik ile ilgili verdikleri bilgiye göre:

“Projenin ana hedefi; usta sanatçılarımız tarafından gerçekleştirilecek workshoplarla sanatın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktır. Bu projeye sanatçılar farklı şekillerde destek vermektedirler. Canlı performanslar, seminerler ve eser bağışlarıyla projeye katılım söz konusudur. Etkinlik çerçevesinde bağışlanan eserlerden üretilen çeşitli ürünlerden elde edilen geliri ve yanı sıra projenin sonunda açılacak sergideki eserlerden elde edilecek tüm gelir ÇYDD Kadıköy İktisadi İşletmesi aracılığı ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Derneği Kadıköy Şubesine bağışlanacaktır.“

“ Sanattan Yaşama ” projesinde ilk etkinlik, son dönemde Türkiye’nin önde gelen suluboya ustaları arasına adını yazdıran Ressam Saim Altuncu’nun canlı performansı (workshop) ile gerçekleşecektir.

Ressam Saim Altuncu, suluboya ve proje hakkındaki düşüncelerini şu sözleri ile açıklamaktadır.:

“Suluboyanın özgür bir yapısı vardır. Dengeyi sağlayan sizsiniz. Suluboya, kararlılık gerektirir. Suluboya süprizlere açık bir teknik. Su ile boyanın dengesini kurmak, malzemeleri çok iyi tanımaktan geçmektedir. Yaptığınız resimde istediğiniz hedefe ulaşmak zaman ve çalışmayı gerektirmektedir. Bu alanda pratik yaptıkça gelişiyorsunuz. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin sanat yolu ile proje bünyesinde üstlendikleri misyona destek vermekten bu projede yer almaktan onur duymaktayım.”

Tüm sanatsever dostları 24 Ekim 2015 saat: 12:00 – 14:00 arasında gerçekleşecek canlı performansa ( workshopa) bekliyor.

ÇYDD Etkinlik İletişim Bilgileri:

Adres: Maya Birimi – Şehirkahya Sok. Meltem Apt. No.: 32 Ziverbey / Kadıköy – İstanbul
Tel.: 0530 606 06 42

Comments are closed.