“DUR” & “Bu Kasaba İdimiz İçin Çok Küçük”

0

Abdo Yalçınkaya “DUR” ve Ezgi Ecem Okşin “Bu Kasaba İdimiz İçin Çok Küçük” sergileri15 Aralık’a kadar Galeri Bu’da
Ezgi Ecem Okşin

“Bu Kasaba İdimiz İçin Çok Küçük”

Galeri Bu, 24.11.18 – 15.12.18 tarihleri arasında, eş zamanlı iki farklı sanatçının kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Abdo Yalçınkaya “DUR” başlıklı sergisiyle, inşacı düzenlemeye bir tür gezgin (flaneur) edasıyla yaklaşarak Türkiye coğrafyasının iki farklı ucundan imgeler üreterek tanıklık eder. Tarihi ve turistik kent olmaları dışında ne mekânsal ne de sosyal olarak pek bir ortaklıkları olmayan Mardin ve İstanbul arasında zamana yayılan gözlemlerini, insan doğa ikiliğine sokmadan kentsel alanın ve temerküze açılmış, kültürün uğramadığı kırsal alanlar arasındaki ortak kaderin dönüşümünü bize gösteriyor.

Ezgi Ecem Okşin’in “Bu Kasaba İdimiz İçin Çok Küçük” sergisinde üretimlerinden sezilecekler kişisel verilerin ve buluntu duvar halılarının eserlerde yapının birer parçasına dönüşmesinin ötesinde bir farkındalık perspektifi inşa etmektedir. Şimdi takviminize ve saate bakın. Sonra dünyayı ya da bir meseleyi bugün ki bilgi ve görme biçiminizle tarif edin. Peki geçmişe dair deneyimleriniz bir tecrübe olarak tekrar tekrar kendini hatırlatıyor mu yoksa bir işlemi gerçekleştiren yapay zeka gibi verileri birleştirip hızla karar mı alıyorsunuz? Okşin’in sergi için ürettiği kolajlar bir arkeolojinin güncel sanat pratiği ile yorumlanışını gösteriyor.

Sergiler; 15.12.18 tarihine kadar Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Deyaylı bilgi için;
Galeri BU
Şahkulu Mahallesi, Serdar-ı Ekrem Caddesi, No: 11 / Galata / Beyoğlu / İstanbul
0212 243 91 93

Comments are closed.