Emek Gizem Meral’in Exlibris Sergisi

0

“Exlibrisin”

Exlibris Sergisi

13 – 27 Ekim 2015

Emek Gizem Meral

ArkeoPera Sanat Galerisi 13 Ekim 2015 Salı günü Sayın Emek Gizem Meral’in “Exlibrisin” isimli sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor…

Exlibris, kitapseverlerin kitaplarının iç kapağına yapıştırdıkları üzerinde adlarının ve değişik konularda resimlerin yer aldığı küçük boyutlu grafik çalışmalardır. Kitabın kartviziti de diyebiliriz. Exlibris kitap sahibini tanıtır ve kitabı ödünç alan kişiyi geri getirmesi konusunda uyarır. Sözcük olarak …’nın kitabı, …’nın kitaplığına ait veya …’nın kütüphanesinden anlamına gelir. Çok uzun bir geçmişe sahip bu sanat dalı, yapıldığı döneme ait kültürel, tarihsel özellikleri günümüze taşıması nedeniyle de ilgi çekmekte, sanatçılar ve koleksiyoncular arasında önemli bir değiş tokuş objesi olarak kullanılmaktadır.

Exlibrisin ise kitap sever sanatçı Emek Gizem Meral’in günümüz teknolojisini de kullanarak yapmakta olduğu kişiye özel tasarım çalışmalarını içeren otomatik kaşelerdir.

Exlibrisin kaşeniz sizin için özel olarak tasarlanmıştır.

Kitabınızın iç kapağına veya uygun gördüğünüz bir yerine basınız.
Kitabın size ait olduğunun işareti olan Exlibris, kitabınızı sizden ödünç alan kişiye, size geri vermesi gerektiğini hatırlatacaktır.

27 Ekim’e kadar sürecek sergimize tüm sanatsever ve kitapseverler davetlidir…

Comments are closed.