Engravist Mod sergisi

0

Engravist Mod sergisi 6 Mayıs’ta Mod-Ada Atölye Galeri’de açılıyor.

Her yeni başlangıç, yepyeni bir maceradır! Engravist markası, Mod sergisi ile kapılarını yeniden açıyor!
Mod ile moda giriyor, yeniden başlıyoruz…
Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nden 24 öğrenci, Engravist çatısı altında gravür sanatı ile tanıştı/buluştu. Engravist, usta-çırak ilişkisinden hareketle Prof. Dr. Reşat Başar ve Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu eşliğinde/önderliğinde 24 öğrenci ile “mod” olgusunu gündemine alarak Engravist Mod sergisini oluşturdu.
Durmaksızın yeni heyecanlara hayat vermek isteyen Engravist’te gravür sanatına ilk defa aşina olan 24 öğrenci ustaları ile birlikte ürettikleri eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuyor.
Projelerine hız kesmeden ve yaratılan sinerjinin etkisi ile devam edecek olan Engravist;
-Engravist Gravür Eğitimi Workshopları (Mayıs – Kasım 2017)
-Engravist 2 Beşiktaş Gravürleri (Kasım 2017)
-Engravist İstanbul Gravür Bienali (Kasım 2017)
-Engravist Uluslararası Özgünbaskı Resim Festivali (Mart 2018)
-Engravist Lütfü Kaplanoğlu Roller Printmaking Show (Mayıs 2018)
projeleri ile uluslararası platformda gravür sanatının kalbine yerleşmeye hazırlanıyor. Uluslararası gravür sanatçılarını odağına alarak ilerleyecek olan Engravist’in vizyonunda gravür sanatında dünya çapında ilk sıraya yerleşmek var. Engravist Mod sergisi ise gravür alanına yeni soluklar kazandırmayı misyon olarak belirleyen kendisi mini, yaratacağı etki güçlü olan bir gravür buluşmasının açılımını oluşturuyor.
Engravist Mod sergisi, temasına uygun çerçevede Mod-Ada Atölye Galeri’de sergilenecek. Moda girmek ve yeni heyecanlara tanık olmak isteyen tüm sanatseverlere kapılarını sevgiyle açacak olan serginin açılış kokteyli 6 Mayıs 2017 günü saat 17.30’da gerçekleşecek ve 18 Mayıs 2017 tarihine kadar da ziyarete açık olacak.

  • User Ratings (0 Votes)
    0
    Your Rating:
Summary
0%
0
Awesome

Comments are closed.