Adını Sen Koy

0
Harita yükleniyor...

Tarih/Saat
Date(s) - 02/02/2018 - 26/02/2018
00:00

Mekan
Gallery Siyah Beyaz

Kategoriler


ARDAN ÖZMENOĞLU
Adını Sen Koy
Küratör: Katerina Valdivia Bruch
02.02.2018 – 26.02.2018
açılış: 02.02.2018, cuma 18:00

Galeri Siyah Beyaz 34. yılını Ardan Özmenoğlu’nun sergisi “Adını Sen Koy” ile kutluyor. Sergi, yalnızca kadına dair olan imge ve betimlemeleri bir araya getirerek, sanatçının değindiği birbirinden farklı göndermeleri izleyiciye sunuyor.

Eserlerinde küresel popüler kültür ve Türk kültürüne ait ifade ve imgeleri konu alan Özmenoğlu, bu yılın çıkış yapmış başlığı olan feminizmi ön plana çıkarıyor. Sergi ismini sanatçının ilham aldığı, Duygu Asena’nın “Kadının Adı Yok” kitabından alıyor ve Özmenoğlu, izleyiciye ‘Adını Sen Koy’ diye bir öneri sunarak, onlara yeni bir düş alanı bırakıyor. Özmenoğlu sergide imzası haline gelen post-it notlara yaptığı baskıların yanı sıra, neon ve heykellerine de yer veriyor. Çağdaş trendleri tarihle günümüzü harmanlamayı sanatının asıl meselelerinden biri haline getiren sanatçı, bu kez kullandığı zarif ve romantik imgelerin arkasında, kadın ve toplumun ilişkisini inceliyor. Bu güncel farkındalıktan yola çıkan romantik eserleriyle Özmenoğlu çeşitli kadın betimlemelerini başkalaştırarak her biçimde yeni bir söylem geliştiriyor.
Ardan Özmenoğlu’nun “Adını Sen Koy” sergisi 02.02.2018 – 26.02.2018 tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.

//

ARDAN ÖZMENOĞLU
You Name It
Curated by: Katerina Valdivia Bruch
02.02.2018 – 26.02.2018
opening: 02.02.2018, friday 18.00

Gallery Siyah Beyaz celebrates its 34. Anniversary with the exhibition “You Name It “by Ardan Özmenoğlu. The exhibition presents different kinds of references of the artist by combining the images and descriptions which belongs solely to the woman.

Özmenoğlu, who adresses the expressions and images belonging both to the global popular culture and Turkish culture in her works, is bringing the trending topic of this year “feminism” to the forefront. The exhibition takes its name from the book “Kadının Adı Yok” (The Woman has no Name) by Duygu Asena which inspires the artist and make her suggest to the audience as “You Name It” while leaving them new fields of dreaming. For this exhibition Özmenoğlu brings her neon and sculptural works as well as prints on post-it notes, that has become her signature. The artist who essentially issues contemporary trends as her main artistic problem by blending history with present, this time investigates the relation between woman and society behind her naïve and romantic images. Özmenoğlu develops a new discourse in each image by altering the various female depictions with her romantic works that are set out from this current awareness.

Ardan Özmenoğlu’s “You Name It” exhibition will be open to visit between the dates 02.02.2018 – 26.02.2018 at Gallery Siyah Beyaz.

Leave A Reply