Klasik Sanatlar Sergisi

0
Harita yükleniyor...

Tarih/Saat
Date(s) - 05/06/2017 - 01/07/2017
09:00 - 18:00

Mekan
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu

Kategoriler


İstanbul’un hatta tüm Türkiye’nin kültür-sanat merkezi Beyoğlu’nda ki Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, Ramazan ayında, İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi’nin ‘ çok önemli sergisine ev sahipliği yapacak.!
Türk kültür ve sanatlarımıza önemli katkı sağlayacak olan sergi, Ramazan etkinliklerinde zengin içeriğiyle, şimdiye kadar ki sergiler içinde muhteva ve sanatkar sayısı bakımından büyük katılımlı olarak gerçekleştirilecektir.
Yılmaz Eneş, Fatih Özkafa, Ahmet Zeki Yavaş, Nilüfer Kurfeyz, Selim Sağlam, Abdurrahman Depeler, Sabriye Şeker, Savaş Çevik, Zeynep Ertürk, Firdevs Çalkanoğlu,Kamuran İşcan, Ayşe Kiraz, Halime Subaşı, Osman Çiçekbu görsel ziyafete birbirinden güzel eserleri ile imza atacak olan değerli sanatkarlardan bazılarıdır.
Beyoğlu Belediyesi, sergideki eserlerin bir katalogda bir araya getirilmesini sağlayarak sanata ve sanatkara daima destek olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Hüsn-i hat, tezhib, ebrû, minyatür, katı’, cild, kalem işi, çini, oyma ve kakma, edirnekârî ve kündekârî gibi klasik sanatlarımızı tanıtmak, nitelikli üretimini sağlamak, geliştirmek, yaygınlaştırmak, desteklemek ve kamuoyunda bu sanatlarımıza olan ilgiyi artırıp gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi, bu sergiyi 2017 yılı Ramazan etkinliklerinde Beyoğlu’nda gerçekleştirmekten büyük mutluluk duymaktadır.
Sergimiz 5 Haziran tarihinden, 1 Temmuz C.tesi gününe kadar ziyaret edilebilinir.
Yer: Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Adres: Şahkulu Mah. Meşrutiyet Cad. No:121 Şişhane
Tel: 0212 249 26 10
Tarih: 5 Haziran- 1 Temmuz 2017
Sergi Açılışı: 8 Haziran Perşembe Saat:19.00
Ziyaretçi saatleri: Pazar hariç Pazartesi-C.tesi arası 09.00-18.00 arası açıktır.

Leave A Reply