“Miyop Teleskop”

0
Harita yükleniyor...

Tarih/Saat
Date(s) - 09/12/2017 - 06/01/2018
00:00

Mekan
Galeri Bu

Kategoriler


Galeri Bu 9.12.2017 – 6.1.2018 tarihleri arasında, İzgi Özant’ın “Miyop Teleskop” sersine ev sahipliği yapıyor.

Boynum yeterince uzarsa, dünyayı teleskopla izleyebilir miyim?
Boynum ne kadar uzarsa kendimden kaçabilirim?
Bir duygumu karakter tasarımı haline getirirsem neye benzer?
Zaman zaman kafamı bir fanusun içine koyuyorum ve böylece herşeyi net görmek zorunda kalmıyorum. Orada kendi evrenimi yaratıyor ve keni kendini yok edene kadar yaşamasına izin veriyorum. İzgi Özant

Kendine uzaktan bakma, bulunduğumuz alandan kaçma isteği ve ifadeler. İzgi Özant çalışmalarında, insan duygu ve ifadelerinin anonim karakter ve imgelerle hayali bir evrende yeniden tasarlıyor. Gündelik yaşamımız içinde her an karşılaşabileceğimiz, çoğu zaman dışarıya yansıtmaktan kaçındığımız gizli güdülerimizi, hayali figür ve semboller üzerinden somutlaştırıp bir karakter tasarımına dönüştürürken, bu deneyimle seyirciyi kendi içsel dünyasının derinliklerine inmeye davet ediyor. “Miyop Teleskop” dış dünyamızda olup bitenleri tüm ayrıntıları ile gözlemlerken, kendi içgüdü ve tepkilerimizin dışarıdan görünen kısmını ifade ediyor. Özant’ın dinler tarihi, mitolojik hikayeler efsaneler ve gündelik hayatımızdan anların olduğu “Miyop Teleskop” sergisi 9 Aralık’ta izleyici ile buluşuyor.
Sergi, 9.12.2017 – 6.1.2018 tarihleri arasında, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün, 11.00 – 19.00 saatleri arasında Galeri Bu’da görülebilir.

Leave A Reply