Yunus Ensari Resim Yarışması IV Ödül Töreni

0
Harita yükleniyor...

Tarih/Saat
Date(s) - 13/01/2018 - 08/02/2018
00:00

Mekan
Platform A

Kategoriler


Gerçekleştirdikleri projeler ve sergiler ile ülkemizdeki genç sanatçıların sanatsal üretimlerine destek olmayı amaçlayan Platform A Sanat Galerisi ve Taurus Alışveriş Merkezi tarafından bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen Yunus Ensari Resim Yarışması’na 421 eser katılmıştır.

Prof. Cebrail Ötgün, Prof. Hasan Pekmezci, Prof. Mehmet Yılmaz, Yalçın Gökçebağ ve Yasemin Bay’dan oluşan jüri tarafından, ilk eleme online olarak yapılmıştır. Elemeyi geçen 87 eser için jüri üyeleri, Platform A Sanat Galerisi’nde 17 Aralık 2017 tarihinde toplanmışlar ve ikinci değerlendirmelerini yapmışlardır.

Bu değerlendirme sonucunda; 1.lik ödülünü Engin Aslan (Niğde), 2.lik ödülünü Mehmet Ahmet Bülez (Gaziantep), 3.lük ödülünü Emrah Akkayüz (İstanbul) kazanmıştır. Nurhayat Güneş (Ankara) ve Mustafa Özbakır (İstanbul) ise mansiyon ödüllerini almaya hak kazanmışlardır. Ayrıca Taurus AVM yönetimi tarafından seçilen Mahmut Toktaş (Van), Taurus AVM özel ödülünü kazanmıştır. Yarışmaya katılan 19 eser sergilenmeye layık görülmüştür.

Yunus Ensari Resim Yarışması IV-2017 ödül töreni ve sergisi, 13 Ocak 2018 tarihinde Taurus AVM’de yer alan Platform A’da gerçekleştirilecektir.

Leave A Reply