Fanzineist Vienna Sanat Kitabı ve Fanzin Fuarı

0

SANAT KİTABI ve FANZİN TUTKUNLARI VİYANA’DA BULUŞUYOR!

2016 yılında fanzin festivali olarak İstanbul Kadıköy’de başlayan Fanzineist; Fanzineist Vienna Sanat Kitabı ve Zine Fuarı olarak daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla bundan sonra Avusturya, Viyana’da yoluna devam ediyor. Üç gün boyunca devam edecek fuarda; 17 ülkeden 45’in üzerinde katılımcı, sergi standlarında yayınlarını tanıtırken, 110’un üzerinde bağımsız yayıncının gönderdiği sanat kitabı ve fanzinler de sergi alanında sergilenecek.

Bağımsız yayıncıları ve sanatçıları bir araya getiren Fuar, fanzin ve sanat kitabı yapımının erişilebilirliğini ve de kendine özgü altkültürünü atölye çalışmaları, etkinlikler, konserler, video gösterimleri ve de sanatçı konuşmaları yoluyla göstermeyi amaçlıyor. Fuar; sanatçıların, yayıncıların ve yaratıcı sektörden gelen diğer kişilerin hikayelerini, deneyimlerini ve de sanat kitabı ve fanzin’e olan tutkularını paylaşabilmeleri için ortak bir alan açmayı hedefliyor.

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair, Viyana merkezli bir kültür ve sanat derneği olan Fabrikraum Kultur ve Kunstverein tarafından desteklenen, kar amacı gütmeyen bir sanat kitabı ve zine fuarıdır.

24 – 26 Mayıs 2019

Nordbahnhalle-Wien, Österreich

Leystraße 157, 1020 Wien

Açılış saatleri:

  • May:  14:00 – 00:00
  • May:  12:00 – 21:00
  • May:  12:00 – 19:00

Direktörler: Deniz Güvensoy & Deniz Beşer 

www.fabrikraum.org

Destekleyiciler: Bundeskanzleramt Österreich, Kulturabteilung der Stadt Wien (MA 7), Österreichische Hoch schüler_innenschaft, Nordbahnhalle, Technische Universität Wien,

HochschülerInnenschaft an der Universität für angewandte Kunst, Klima Energie Fonds

Image Credit: Fanzineist Vienna Poster: by Rafa Industrias Doc 

Other Images: Fanzineist Istanbul 2016-2017, Photograph by Deniz Beşer

ART BOOK and ZINE LOVERS GATHER in VIENNA

Fanzineist  Vienna will take place in 2019 in Austria to attract the attention of a broader audience in a global scale. It will proceed for three days and more than 45 exhibitors from 17 countries will display their published material in the publisher market. In addition; more than 110 art books and zines that are sent by post and a special archive will be exhibited in the exhibition space.

The Fair, which brings together small press and independent publishers, has the mission to show the culture and accessibility of zine and art book making through workshops, performances, concerts, screenings and talks. It is a fair that welcomes artists, publishers and other creative people to share their stories, knowledge, love of zines and Art books.

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair is a non-profit art book & zine fair, which is supported by Fabrikraum Kultur und Kunstverein, a cultural association based in Vienna. 

Fair: 24 – 26 May 2019

Nordbahnhalle-Wien, Österreich

Leystraße 157, 1020 Wien

Opening hours:

  • May:  14:00 – 00:00
  • May:  12:00 – 21:00
  • May:  12:00 – 19:00

Directors: Deniz Güvensoy & Deniz Beşer 

www.fabrikraum.org

Supported by: Bundeskanzleramt Österreich, Kulturabteilung der Stadt Wien (MA 7), Österreichische Hoch schüler_innenschaft, Nordbahnhalle, Technische Universität Wien, HochschülerInnenschaft an der Universität für angewandte Kunst, Klima Energie Fonds

Image Credit: Fanzineist Vienna Poster: by Rafa Industrias Doc 

Other Images: Fanzineist Istanbul 2016-2017, Photograph by Deniz Beşer

Comments are closed.