Gerçekliğin Kurgusu

0

Gerçekliğin Kurgusu / Real Fiction
Karma Sergi
12 Aralık 2015 – 30 Ocak 2016

ZEYNEP AKGÜN
HAKAN ADA
ŞAHİN DEMİR
İLKE KUTLAY
RECEP SERBEST
SAYAT UŞAKLIGİL
Açılış: 12 Aralık 2015, Cumartesi 17.00-20.00
Galleria Russo’nun İstanbul’daki yeni mekanı Russo Art Gallery İstanbul, İlk kez Türk ressamlara yer veriyor! Genç ressamların hazırladığı ” Gerçekliğin Kurgusu ” adlı karma sergiyi 12 Aralık 2015, Cumartesi günü sanatseverlere sunuyor.
Russo Art Gallery İstanbul sanat danışmanı ve eleştirmeni sn. Prof. Dr. Marcus Graf’ın sergi hakkında ki düşünceleri;
“Günümüzde, Gerçeklik Denilen Bir Kurgu’da da görebileceğiniz gibi, çağdaş ressamlar kompleks ve parçalı anlık görüntüleri, bir an önce gerçekliğin öznel bir versiyonuna formüle etmek için çeşitli görüntülerle çalışırlar. Sergilenen resimlerin biçim ve içerik bakımından çok katmanlı karakterleri, her şeyin sabit bir akış içinde olduğu günümüz dünya görüşünün dağınık yapısına atıfta bulunur. Bu nedenle Gallery Russo’daki sanatçılar, bir gerçeklik, realizm ve bireyselcilik sentezine işaret eden heterojen nesnelerin, fikirlerin ve estetik anlayışlarının çatışmalarını formüle ederler. Görsel kültür araştırmacıları gibi, dünyamızı hızlandıran sınırsız görüntüler havuzunu inceleyerek dünyamızın durumunu incelerler. Aynı zamanda, her nesnellik ve mutlakiyet demode olduğu için, öznel yaklaşımlar aracılığıyla realizm ile çalışırlar ve gerçekliğimizin durumunu eleştirel olarak tartışan güçlü ikonların yanı sıra, bireysel olarak göz alıcı estetik anlayışları ve güzel resimler geliştirirler. Bu nedenle, Gerçeklik Denilen Bir Kurgu yalnızca harika resimlere sahip güçlü bir sergi değildir. Aynı zamanda genç sanatçıların çağdaş resmin kompleks durumunu yansıttığı, dünyamız üzerindeki yoğun görsel (pop) kültürünün etkisini analiz ettikleri ve mevcut gerçeklik oluşumlarımızın parçalı karakterini ortaya çıkardıkları bir platformdur. “
Bu özel sergiyi 30 Ocak 2016 tarihine kadar Russo Art Gallery İstanbul’da izleyebilirsiniz.

2014 yılının Kasım ayında İstanbul’da ilk İtalyan galeri olarak açılan Roma’nın tarihi galerisi Galleria Russo, Doğu ve Batı arasındaki karşılaşmanın bir sembolü olmaktan gurur duyuyor. Canlı ve kozmopolit İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nun merkezi bölgesinde bulunan galeri, farklı kültürlerin buluşma noktası ve gelecekte önemli bir sanat ve kültür merkezi olmak istiyor.

Sergi, Russo Art Gallery İstabul, Boğazkesen Cad. No: 21/A Tophane- İstanbul adresinde 30 Ocak 2016 tarihine kadar görülebilir.

Galleria Russo İstanbul Sanat Galerisi AŞ
Boğazkesen Cad. 21/A Tophane-İstanbul-Türkiye
Tel: 0212 252 05 35 Web: www.russoartgallery.com info@russoartgallery.com

Comments are closed.