GÜZİDE GÜNDÜZ DOĞADAKİ DAYANIŞMA

0

GÜZİDE GÜNDÜZ DOĞADAKİ DAYANIŞMA

04.12 – 21.12.2015

Doğadaki Dayanışma, sanatseverlerle buluşuyor

Doğanın eşsiz işleyişinden ilham alan Güzide Gündüz, eserlerini “Doğadaki Dayanışma-Interdependency in Nature’ başlıklı sergiyle sanatseverlerle buluşturacak. Küratörlüğünü Bahar Akyıldız’ın üstlendiği; galeri, küratör ve sanatçı birlikteliğinin ortaya koyulduğu sergi, Artpoint Galeri’de 4 Aralık Cuma günü izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Çağın en önemli sorunlarından biri olan çevrenin önemine vurgu yapan ressam Güzide Gündüz, “Doğada yer alan her bir organizma birbiriyle ilişki içindedir. Ekosistemde her şey birbirini tamamlar ve bu da doğanın bütünlüğünü oluşturur. Bu ilişki karşılıklı çıkar ilişkisi olmayıp karşılıklı dayanışma ilişkisidir ve bu sayede ekolojik doğal denge korunur” diyor.

Güzide Gündüz, ‘Doğadaki Dayanışma-Interdependency in Nature’ isimli serideki bu dayanışmayı, kullandığı teknikle sanatseverlere göstermek ve hatırlatmak istiyor. Sergileyeceği resimlerde kullandığı her eleman, renk ve dokuyu tek başına bağımsız çalışan sanatçı, resimlerin bütününde ise doğada olduğu gibi diğer elemanlarla bir dayanışma ilişkisi kurarak, denge oluşturuyor.

Eğitimini, Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nde bitiren sanatçı, 1994 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kişisel ve grup sergilerinde yer aldı. Sanatçının yaptığı çalışmalarda; kolaj, doku ve renk en çok kullandığı teknikler arasında yer alıyor. Genellikle spontane bir şekilde başlayan süreç, resmin sonuna doğru, kullandığı desen veya biçimlerle belli bir bütünselliğe vararak, anlam kazanıyor. Sanatçı, çalışmalarını; “İşlerim, izleyenin duygu ve kişisel birikimiyle bağlantılı olarak her bir kişide farklı etkiler yaratıp o kişi için yeniden üretim sürecini başlatıyor” diyerek anlatıyor.

ARTPOINT GALLERY
Ahmet Fetgari Sokak Tamar Apt. No.12/3 Teşvikiye – İstanbul
Tel: 0212 260 97 05 / Gsm: 0532 246 48 82
E-mail: info@artpointgallery.com
Web: www.artpointgallery.com

Comments are closed.