Hakan Esmer Resim Sergisi

0

Hakan Esmer Resim Sergisi

Öteden beri kentleri kuran ve yaşatanların kültürel birikimlerine, gelecek tasarılarına ve düşlemlerine, korkularına ve zenginliklerine o kentlerde yaşayan sanatçılar ayna tutmuş, kentin şah damarından beslenen sanatçılar da en çok içinde soluk alıp verdikleri kentin bir eseri olagelmiştir.

Hakan Esmer
Hakan Esmer

Kentler de dönemlerinin ancak bu yolla kalıcı olacağını bilirmişçesine en çok sanatçılarla bakışmış ve sırlarını onlara açmıştır. En büyük dönüşümlerin yanında sessiz sedasız akıp giden gündelik hayat, tarihin esas kişilerinin yanında büyük insan kalabalıkları, karmaşık mimari eserlerin yanında halk mahalleleri hep bir ressamın fırçasının ucunda ışıldadığı için günümüze kadar parlaklığını yitirmemiştir.

Hakan ESMER de son birkaç yılda Eskişehir’deki atölyesine ek olarak Macaristan’da Budapeşte yakınlarında Szentendre’de ve Slovenya’da Škofja Loka’da oluşturduğu atölyeleriyle hem kentleri dinleyip onları dillendirmiş, hem kent peyzajı (cityscape) kavramına kendi bakış açısını yansıtmış, hem de gelecek çalışmalarında resminin alacağı form hakkında ilk işaretleri vermiştir.

Hakan ESMER’in bu doğrultuda son iki yıldan buyana ürettiği suluboya ve desen çalışmaları 12 Mayıs-5 Haziran 2018 tarihleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde izleyici ile buluşacaktır.

Sergi Pazar, Pazartesi günleri dışında 12.00-19.00 saatleri arasında izlenebilir.

İletişim:
Adres. Kızıltoprak Sanat Galerisi, Kızıltoprak, Rüştiye Sokak. No:47 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 418 3806

Comments are closed.