Harici Alemler // External Realms

0

HALİL VURUCUOĞLU
Harici Alemler // External Realms
10.05.2019 – 08.06.2019
açılış: 10.05.2019, cuma 18.00

 Halil Vurucuoğlu, Galeri Siyah Beyaz’da 10.05. – 08.06.2019 tarihleri arasında gerçekleşecek “Harici Alemler’’ isimli ilk solo sergisi ile Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.

Geçmiş sergilerinde toplumsal olgular, yabancılaşma, iletişim ve medya gibi konuları temel alan Vurucuoğlu, “Harici Alemler” adlı sergisinde bu konuların perde arkasında olanları aramayı amaçlıyor. Bu doğrultuda portre, manzara ve doğa tasvirleri bu sergide renkli soyutlara evriliyor. Görünen dünyadaki karanlığın bilinçaltına yansıyan çatışmasını bu sergisinde soyutlayıcı bir tavırla çalışmalarına yansıtıyor. Sanatçı, bu keşfi bilinçaltının katmanlarında ararken resmin fiziksel katmanlarını da aynı doğrultuda oluşturuyor.

Vurucuoğlu, bilinçaltının karanlık ve kuytu değil aksine aydınlık ve geniş bir yapıda olduğunu dile getiriyor. Aynı zamanda kişisel ve kolektif bilinçaltımızın kötücül ve karanlık taraflarından arınmayı hedefleyen eserler, izleyiciler ile aydınlık bir ilişki kurmayı hedefliyor.

Sanatçı, resmin klasikleşmiş teknik ve olanaklarının dışına çıkarak uzun süredir üzerinde çalıştığı özgün kağıt kesme tekniği ile ürettiği çalışmalarını sulu boya, sprey boya ve keserek katmanlandırdığı kağıt işleri ile birleştirerek resim yüzeyinde üç boyutlu bir yanılsama oluşturuyor.

Halil Vurucuoğlu’nun “Harici Alemler’’ sergisi 10 Mayıs – 6 Haziran 2019 tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.

HALİL VURUCUOĞLU
External Realms 
10.05.2019 – 08.06.2019
opening: 10.05.2019, friday 18.00

Halil Vurucuoğlu meets Ankara art lovers at his first solo exhibition “External Realms” will take place between 10.05. – 08.06.2019 in Gallery Siyah Beyaz. 

After his past exhibitions based on social phenomena, alienation, communication and media, Vurucuoğlu aims to look for those behind the scenes of these subjects in the exhibition titled “External Realms”. Portrait, landscape and nature are evolving into colorful abstractions in this exhibition. 

Reflecting the conflict represented in the subconscious of the dark in the visible world in a cynical manner in this exhibition, the artist is creating the physical layers of the painting in the same direction while searching for this discovery in the layers of the subconscious. Vurucuoğlu, mentions the structure of subconscious is not dark and obscure but rather bright and wide. At the same time, artworks that aimed purification from the evil and dark sides of our personal and collective consciousness, aim to establish a bright relationship with the audience.  

The artist creates a three-dimensional illusion on the surface of the painting by combining the works of watercolor, spray paint and paper work that he has been working on with the original paper cutting technique that he has been working on for a long time with the classical techniques and possibilities of the painting.

Halil Vurucuoglu’s “External Realms” exhibition can be seen between 10 may – 6 june 2019 in Gallery Siyah Beyaz. 

For further information:

SİYAH BEYAZ SANAT GALERİSİ
www.galerisiyahbeyaz.com
kavaklıdere sokak 3-1 şili meydanı kavaklıdere/Ankara
t.0312 467 7234

f.0312 427 0005

Comments are closed.