“Horizon”

0

Özgür Biber, Gül Demirdağ, Delememed, Şahin Domin, Eda Emirdağ, Osman Nuri İyem, Gizem Kahya İyem, Begüm Cânâ Özgür ve Ali Tansu Turhan’in yapıtlarının yer alacağı “Horizon” sergisi 15.12.2018 tarihinde Fotini,’de açılıyor.

‘Horizon’; çağdaş sanatçıların, insanoğlunun karanlık ve kirli olandan -üzerine bastığımız fiziki dünyadan- parlak ve berrak olana -gökyüzüne ve denize- kaçmak için uyarılması teması etrafındaki etkileşimlerini konu alır. Farklı medyalarda çalışan yerel sanatçıları bir araya getiren sergi, insanoğlunun gerçekliği kontrol etme konusundaki rakipsiz arzusunu ortaya koyuyor ve iyi niyetlerimizi el değmemiş, yepyeni bir geleceğe taşıyor; istenmeyen ‘şimdi’den umut vaat eden geleceğe.

Bu sergide yer alan sanatçılar, çağdaş pratiklerle, gerçekte ne istediğimizi ama ne yaşadığımızı sorgulamakta ve soyu tükenmiş bir dünyanın ateşli bir rekreasyonu olan ‘Horizon’a ulaşabilmeyi talep etmektedirler. Herhangi bir yönelimden zamansız olarak ayrılmış olan bu sergi, günümüzdeki bir yerden geleceğe kaçış çalışması olarak ortaya çıkıyor ve insanlığın ‘Horizon’da istikrarsız bir denge bulmaya çalıştığı bir evreni tasvir ediyor.

Sergi 15.12.2018 – 21.01.2019 tarihleri arasında Fotini,’de ziyaret edilebilir.

Comments are closed.