“Kadın ve Ritim”

0

Ressam Mira Koldaş, 22 Mart-09 Nisan tarihleri arasında, Valör sanat galerisinde resimleriyle sanatseverleri büyülü bir dünyaya sürükleyecek.
Mira Koldaş “Kadın ve Ritim” sergisi büyüleyecek!

Mira Koldaş’ın resimlerine baktığımızda, bizi ilk önce vurucu renkler karşılar.

Çalışmalarının her ne kadar soyut figüratif olduğu söylense de, biz bu çalışmalarda, bir dönem eserlerini incelediği, büyük usta, köylü Tanrı Picasso’nun, kübizm etkilerini ve Henri de Toulese Lautrec’in empresyonist (izlenimcilik) dokunuşlarını, yer yer ekspresyonizmin (dışavurumculuk) çılgın haykırışlarını zarif bir kadının bedeninde şekillendiğini görürüz.

Mira Koldaş, eserleriyle bizi alıp, bambaşka bir boyuta ve renklerin büyülü dünyasına taşır.

Hatay doğumlu olan Mira Koldaş, Üniversite döneminin ardından, uzun yıllar ileri düzeyde resim eğitimi alır.

Bu süre zarfında önemli resim atölyelerinde, usta çırak olarak çalışır. 2010 yılından bu yana kendi atölyesinde, fırçasını nakış gibi tuvale işleyen Koldaş, muhteşem eserler ortaya çıkarır.

Çok sayıda kişisel ve karma sergiye katılan Koldaş’ın, yurt içinde ve dışındaki, birçok özel koleksiyonda resimleri bulunmaktadır.

Halen Ankara’da ki atölyesinde resim çalışmalarını sürdüren Koldaş’ı özellikle kendi adıma ve gazetem adına kutluyor, resimlerine olan hayranlığımın kelimelere sığmayacak kadar büyük olduğunu biliyorum.

Tüm sanatseverlerin, Mira Koldaş’ın “Kadın ve Ritim” sergisine gitmelerini ve renklerin nasıl büyülü bir masala dönüştüğünü görmelerini tavsiye ediyorum.

Mira KOLDAŞ ” KADIN VE RİTİM ” adlı sergisi 22 Mart 2017 Çarşamba Saat : 18.00.
4.Cad.Serif Mustafa Doğan Sk.
No:84/B Çankaya – ANKARA

Açılışa sanat severler davetlidir.

Comments are closed.