Kişisel Resim Sergisi

0

Gültekin Çiçekçiler
Kişisel Suluboya Resim Sergisi

Piece of ART PR&Gallery ve Mor Kaftan Sanat Galerisi; Ressam Gültekin Çiçekçiler Suluboya Kişisel Resim Sergisi’ni 25 Şubat – 07 Mart 2017 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşturuyor.
Sanatçının kişisel sergisinin açılış kokteyli; 25 Şubat 2017 Cumartesi günü saat: 14:00 – 17:00 arasında seçkin davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.
Sanatçı Çiçekçiler; kişisel sergisiyle ilgili düşüncelerini şöyle anlatıyor:
“Piece of ART ve Mor Kaftan ortak projesiyle ilk suluboya kişisel resim sergimi buluşturacağım için mutluyum. Realist resimler yaparak suluboyada herkesle paylaşabileceğim bir duygusal dili yaratabilmek temel amacımdır. Yaşamın sınırsız bir temalar denizi olduğunu gözlemlediğim için; aynı temanın tekrarından özenle kaçınırım. Detaylar; gözlemlerim için çok önemlidirler. Lakin; resimlerimde baskın olanlarıyla bütünün altyapısını kurarım. Renkler ise; gerçekliklerle iç dünyam arasındaki zıtlaşmalarla oluşur. Resim benim için akıl ve ruhumun içselleştirdiklerinin en duru aynasıdır.”
Sanatçının eserlerini, İstanbul’da Mor Kaftan Sanat Galerisi’nde 07 Mart 2017 tarihlerine kadar izlemek mümkün.

Mor Kaftan Sanat Galerisi
Nevzemin Sk.No.: 13 Bahariye /İstanbul
Tel: (0216) 3861765

************************************
Özgeçmiş:
22.02.1951 yılında Erzurum’da doğan Gültekin Çiçekçiler aslen İzmir’lidir. 1968 yılında Balıkesir Lisesini, 1975’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Y.Mimarlık Bölümünü bitirmiştir. Serbest Mimarlık hizmetleri veren sanatçının Ulusal mimarı proje yarışmalarında muhtelif dereceleri de olup, halen çalışmalarına devam etmektedir. Son 4 yıldır yoğunlaştığı suluboya resimlerini topladığı kişisel sergisinin dışında, Uluslararası resim yarışmalarında dereceleri, Biennallerde kabul görmüş ve sergilenen eserleri mevcuttur.

Comments are closed.