Murat Küçükkayalı’nın “Zaman Tüneli ” adlı sergisi

0

 

3 – 23 Ekim 2015

Üniversite yıllarından bu yana farklı disiplinlerde gerçekleştirdiği sanatsal çalışmalardan elde ettiği tecrübeyi; kişisel sergisinde yer alacak eserlerine aktaran sanatçı Murat Küçükkayalı özgün tarzıyla sanatseverler ile buluşuyor.

Sanatçı Murat Küçükkayalı’nın dünden bugüne gerçekleştirdiği resim ve seramik çalışmalarının yer alacağı sergide; sanatseverler, farklı yaşamlardan kesitleri yansıtan eserlerde, yalın çizgilerin hareketli formlarla, doku ve renklerin birbiriyle kaynaştığını gözlemleme olanağı bulacaklar.

Sanatçı kendi sözleriyle sanata bakışını “her tür yeniliğe ve dönüşüme hazır, sınırsız gücün başlangıç noktasında, her bir yönden sonsuzluğa doğru yol alan eserler gerçekleştirmeyi amaç edinmek” olarak tanımlamaktadır. Eserlerinde bu düşünceleri ve estetiği temsil eden; eğilme, bükülme ve kapanmalar ile gelecekteki deneyimlerin oluşturacağı dönüşümlerin ve sınırlandırmaların yaradılışın varoluşundaki kendi iç durumunu betimlemeye çalışmaktadır.

“Zaman Tüneli” adlı sergi, 3 – 23 Ekim tarihleri arasında, 1500 yıllık tarihi Bizans sarnıcının üzerine inşa edilmiş olan Antik Hotel Antik Cisterna Sergi Salonunda görülebilir.

 

Murat KÜÇÜKKAYALI

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden mezun oldu.
Bursa ve İstanbul’da kişisel sergiler açtı, birçok ulusal ve uluslararası (seramik, heykel, resim, fotoğraf) sempozyum, çalıştay, bienal ve karma sergilere katıldı. Ödüller aldı. Koleksiyonerlerde eserleri bulunmaktadır (Eczacıbaşı Vitra Sanat Atölyesi koleksiyonunda vb…).
Yer aldığı diğer projeler:

HayalET Prodüksiyon – ERA Kreatif Sanat Danışmanlığı, sinema, kısa film, reklam ve tanıtım filmlerinde sanat yönetmenliği ve görüntü yönetmen yardımcılığı yaptı.

Uzun yıllardır, Antik Cisterna sergi salonunun sanat danışmanlığını yapmaktadır.

Bu yıl, Sagalasssos resim sempozyumunu ve çalıştayını düzenlemiştir. 2015-2016 yıllarında da yurtiçi ve yurt dışındaki sergi, sempozyum ve çalıştay projeleri devam edecektir.

 

Comments are closed.