“ÖDÜNÇ BEDEN”

0

SANATÇI BALKAN NACİ İSLİMYELİ KÜRATÖRLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞECEK “ÖDÜNÇ BEDEN” SERGİSİ 19 MART 2019 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ ORGANİZASYONUYLA ANTONİNA SANAT GALERİSİ’NDE

19 Mart – 26 Nisan 2019

Mine Sanat Galerisi yönetimindeki Antonina Sanat Galerisi, 19 Mart 2019 tarihi itibariyle küratörlüğünü Sanatçı Balkan Naci İslimyeli’nin gerçekleştirdiği “Ödünç Beden” adlı sergiye ev sahipliği yapacak.

Küratör Sanatçı Balkan Naci İslimyeli’nin sergi hakkındaki kısa metni şöyle; “Her yeni gün bizden bir şeyler götürüyor. Kazandık sandığımız her değer tek tek elimizden alınıyor. Kazanma umutlarımız bile. Teslim olduğumuz dünya bizi her gün kendimizden yoksun bırakıyor. Bedenimize eşlik eden gölgelerimiz bile artık yok.Bitmeyen bir beden inşaatı halindeyiz.Kiralık ya da satılık milyonlarca mülkten biriyiz. Avutulduğumuz pahalı oyuncaklara  dönüştürüldük ve  hep model yenilemek zorundayız. Bedenimizi ve kimliğimiz hiçleştiren yeni dünya düzeninde bir vitrin malı, tüketim nesnesiyiz. Tüm işlevlerimizin yeniden tasarlandığı bio-mekanik insanlık dünyasının bu ara evresinde deney malzemesine dönüşen bedenlerimiz ruhlarını geri çağırabilecek mi? Bir laboratuvar kaçağı olarak kendimizi yeniden yaratma riskini göze alabilecek miyiz? Sanat bu yeni Ortaçağ cehenneminden bizi kurtarabilecek mi?” Balkan Naci İslimyeli bu soruların yanıtlarını atölyesinden yetişen genç sanatçılarla birlikte sorguluyor.

Sergiye katılan sanatçılar: Balkan Naci İslimyeli, Büşra Göleber, Cemile Günday, Damla Öztürk, Ece Yalçın, Fatma Altıntaş, Gökhan Balkan, Melih Koçali, Müjgan Sağlam, Nihal Sak, Şermin Seval

Mine Sanat Galerisi organizasyonuyla, Sanatçı Balkan Naci İslimyeli küratörlüğünde gerçekleşen “Ödünç Beden” başlıklı sergi, 19 Mart – 26 Nisan 2019 tarihleri arasında Antonina Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

Serginin açılış kokteyli 19 Mart 2019, Salı Günü, Saat: 18:00’de, Antonina Sanat Galerisi’nde gerçekleşecektir. Tüm sanatseverler davetlidir.

Antonina Sanat Galerisi

Ergenekon Mah. Halaskargazi Cad. No: 9/1, Kenter Tiyatrosu Üstü, Harbiye, Şişli / İSTANBUL

Tel: 444 54 18  / +90 (536) 553 50 66  

Antonina Sanat Galerisi’nin açık olduğu gün ve saatler: Her gün: 09.00 – 19.00 / (Pazar hariç)

Comments are closed.