Printed’16 sergisi

0

Yerli ve yabancı sanatçıların edisyonlu eserleri Mixer’de…

13 Mayıs 2016 – 18 Haziran 2016

Sanatçılar: Jessica Albarn, Joakim Allgulander, Chiho Aoshima, Danny Augustine, Seza Bali, Burçak Bingöl, Adam Bridgland, Hera Büyüktaşçıyan, Özlem Demirel, Işıl Eğrikavuk, Leyla Hancı, Adam Hayes, Thomas Jenkins, Samson Kambalu, Olivia Kemp, Merve Kılıçer, Gül Kozacıoğlu, Deniz Köse, Elizabeth Magill, Juliana Manara, Lucy McLauchlan, Takashi Murakami, Rowan Ottesen, Alessandra Paglialonga, Bobby Pearce, Marc Quinn, Frances Richardson, Paul Schneider, Ilgın Seymen, Beyza Uçak, Hwa Seon Yang

Çağdaş sanat mekanı algısına farklı bir boyut kazandıran Mixer, sınırlı sayıda edisyonlu baskıların ve fotoğrafların gösterildiği Printed’16’ya 13 Mayıs – 18 Haziran tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Mixer’in geçen sene, sanatı daha ulaşılabilir kılma hedefine paralel olarak başlattığı sergi serisi Printed’ın ikinci sergisinde Takashi Murakami, Marc Quinn, Hera Büyüktaşçıyan, Işıl Eğrikavuk, Burçak Bingöl ve Ilgın Seymen gibi isimlerin edisyonlu baskıları ve fotoğrafları yer alacak. Çeşitli boyutlarda ve limitli sayılarda basılarak bir yandan sanat eserlerinin özgünlüğünü korurken, diğer yandan çok daha geniş kitlelere ulaşabilen edisyonlu eserleri bir araya getiren Printed’16 sergisi, 18 Haziran 2016 tarihine kadar Mixer’de sanatseverlerle buluşacak.

Sergiye paralel olarak edisyonlu eserler hakkında konuşmalar ve çeşitli baskı tekniklerinin uygulanacağı atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek. Etkinlik takvimi ve atölye programı güncel olarak www.mixerarts.com sitesinden takip edilebilecek.

Mixer, Pazar-Pazartesi günleri hariç her gün 11:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

***
Printed’16
13 Mayıs – 18 Haziran 2016
Adres: Mixer, Sıraselviler Cad. No: 35, 2. Bodrum Kat, Beyoğlu, İstanbul
Tel: 0212 243 54 43
Web: www.mixerarts.com

Comments are closed.