‘RENGARENK’

0

OFİS’TE SANAT,
PINAR BODUR’UN ‘RENGARENK’ SERGİSİNE
EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

Kandemir Sigortanin sahipleri Ercan Kandemir ve ortagi Hasan Kandaz’in sanata ev sahipliği yaptigi proje Ofiste Sanat 2010 yılının Aralık ayında sanat severlerle buluşmaya basladi. Projenin Sanat Danışmanlığını Nalan Kumlalı Atahan yürütüyor.
Ofiste sanatın hedefi; sanatı hayatın içerisine taşıma çabası, aynı zamanda günlük hayat mücadelesi içinde sergileri izlemek için vakit ayıramayan sanatseverleri alışılmışın dışında bir ortamda buluşturmak.

Sanat eserleri, ofis ortamında sergileniyor.

Bu nedenle projenin adı; “Ofis’te Sanat’’.

“Ofis’te Sanat” Sergileri sanat galerileri gibi herkesin gezebileceği bir mekan olma özelliği taşıyor.

“Ofis’te Sanat 30’’ 23 OCAK – 10 MART 2017 tarihleri arasında;
PINAR BODUR’UN “RENGARENK” başlıklı sergisini sanatseverler ile buluşturuyor.

PINAR BODUR, 1975 Ankara doğumlu sanatçı; Ressam Eşref Üren ‘in öğrencisi olan dayısı Ertuğrul Hergül’ün teşviki ile çok küçük yaşta resim yapmaya başladı. Ailesinin de sanata olan yakın ilgisinden dolayı özellikle resim, şiir ve müzik’le içiçe bir çocukluk geçirdi. 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümünü tamamladı. Aldığı tekstil eğitiminin etkisiyle çalışmalarında açık kompozisyon etkisiyle çiçek desenleri gormekteyiz. Şeffaflık ile parlaklığın birlikte uyum içinde olduğu çalışmalarında malzeme olarak çoğunlukla ecolin tercih eden sanatçının, zaman zaman sevdiği sanatçıların reprodüksiyon çalışmalarını yapmaktan zevk aldığını görüyoruz. Genellikle iç dünyanın dış yansıması olarak kabul edilen soyut çalışmalarının da bulunduğu sanatçı farklı malzemelerin birarada kullanımında oldukca basarılı.
Kumaşın üzerinde renklerin birbirleriyle kaynaşmalarını bazen ecolin veya yağlıboya ya da akrilik olarak görmek mümkün. Kumaş yani tuval yüzeyi yerine bazen de sert bir malzeme, ahşap üzerine çalışmalar ile karşılasabiliyoruz. Pınar Bodur’un hangi yüzeye hangi malzemeyi kullandığına değil, desenlerinin çıkış noktasına ve yüzey üzerindeki ahengine baktığımızda, sanatını anlamamız ve yorumlamamız daha kolay olacaktır.

———————————–
“Sanatcimiz Pinar Bodur’un, Rengarenk Sergisinde yer alan eserlerin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı Değisim Liderleri Derneğine Bağışlanacaktır. Böyle anlamlı bir etkinliğin parçası olarak, gençlerin çalışmalarını desteklemeye, seslerini duyurmaya aracı olmaktan son derece mutluyuz ve Ofis’te Sanat ailesi olarak tum sanatseverleri sergiye destek olmaya davet ediyoruz,” diyerek bu anlamlı serginin amacından ve Değisim Liderleri Derneğinden bahsetti Nalan Kumlalı Atahan.
Değişim Liderleri Derneği,
Genç kız ve kadınların kendilerine güvenerek neler başarabileceğine inanan, onların potansiyelini gören ve onlara değer veren gençlerin kurduğu ve idare ettiği bir dernektir.
Kadınların iş yaşamı, ülke yönetimi ve yakın çevrelerinde daha etkin katılımcı bireyler olmalarını destekleyerek ekonomiye ve topluma önemli ve pozitif katkılar sağlamaktır.
Genç ve yetişkin kadınların aktif, toplumsal ve çevresel sorumluluk bilincine sahip, üretken bireyler olmalarını arzu eden, bu amaçla, liderlik becerileri, eğitim fırsatları ve ekonomik bağımsızlığı mümkün kılan yaratıcı programlar sunmaktadır.
Şuan yürütmekte oldukları programlar, üniversiteli gençlerin liderlik ve yaşam becerilerini geliştirmelerini amaç edinen Kıvılcımlar Programı, lise ve üniversite seviyesinde yapılmakta olan, eğitimler ve burs olanaklarıdır.

ANASAYFA

Comments are closed.