Saim Dursun’un “PaletimdenYansıyanlar III” sergisi

0

Terakki Sanat, sanatseverleri 1 Aralık’tan itibaren Saim Dursun’un “PaletimdenYansıyanlar III” isimli kişisel sergisi ile buluşturuyor.

Saim Dursun, tamamen çağımıza ait, öykünmeden uzak bir sanat kaygısıyla ve kendi tarzından ödün vermeyerek, Anadolu gerçeğini ve geleneksel temaları, kişisel açıdan işlemeyi başarıyor ve resimlerini renk, ışık, hareket öğeleriyle daha da somutlaştırıyor. Işık ve sıcaktan renklenmiş bir atmosfer altındaki hareketli figür düzenlemelerinde, yaşam koşulları zor da olsa yaşam sevinci saçan insan ruhları çeşitleniyor.

1959 yılında Elazığ´da doğdu. Artvin Öğretmen Lisesinde, Resim Öğretmeni Hatice Yüksel´in yönlendirmesiyle resime gönül verdi.1989 yılında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi´nde tanıştığı Fransız sanat tarihçisi Didier Vacher´in ilgi ve desteğiyle 1989 – 2003 yılları arasında İstanbul ve Fransa´da atölye çalışmaları yaptı.

Bugüne dek yurt içi ve yurt dışında 46 kişisel sergi açan sanatçı, çalışmalarına halen İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir.

Terakki Vakfı Sanat Galerisi
Ebulula Mardin Caddesi Öztürk Sokak, 2
34335 Levent – İstanbul

Comments are closed.