ŞARTSIZ DUYUMSAMALAR

0

SENSATIONS WITHOUT CONDITIONS |

ŞARTSIZ DUYUMSAMALAR

Opening | Açılış: 05.06.2018 | 18.00-20.00 @ SPACE DEBRIS Karaköy
Artists | Sanatçılar: Carmine Agosto, Carlo Gambirasio, Sebastiano Lorenzo Pala, Flavia Scirè
Curators | Küratörler: Roberta Riccio, Ezgi Yurteri

 

Space Debris, 5 – 30 Haziran 2018 tarihleri ​​arasında dört İtalyan sanatçının yeni eserlerini sunan Şartsız Duyumsamalar isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

Kentin dokusunu biçimlendiren, görünmez sınırların oluşturduğu bir topoğrafya, aynı zamanda mimarisini planlar ve dönüştürür; insanlar ise içerisindeki çizgi ve eğrileri takip eder. Zaman, bir yere ‘sahip olma’ ile yaşama eylemi arasındaki koşul ve farklılıkları gösterdikçe, içinde barındırdığı bedenler, kentin özelliklerini, ritmini sorgular. Var olmak, ya da orada bulunmak, farkındalık için her zaman yeterli olmayabilir; çoğu zaman deneyimlerin getireceği ‘uyum sağlama’ sürecine ihtiyaç duyarız.

Şartsız Duyumsamalar, bir şehrin kentleşme tarihi ve mimari özelliklerinin, kişisel deneyimleri, toplumsal hafızayı, ilişkileri nasıl etkilediği ve medya platformlarına nasıl yansıdığı üzerine başlayan meraktan doğmuş bir güncel sanat projesidir.

Sergi, şehirdeki çoğulluk ve çeşitliliğin getireceği yeni perspektiflere yer açmaya, performatif ve kolaboratif bir ortam yaratmaya öncelik verir. Sanatçılar burada, bir katalizör veya çok nüanslı gerçekliğimize yeni bir bakış olarak görülebilir. Böylece kesişen farklı gözlemler, beklenmedik anlatılar üretir.

Ziyaret saatleri Çarşamba’dan Cumartesi’ye 13:00-18:00 arası

SPACE DEBRIS Karaköy’de, (Hoca Tahsin Sokak No;15, Press Cafe üstü) görülebilir.

Sergi Bayram tatilinde kapalı olacaktır.

Comments are closed.