‘Sayfiye’

0

Galeri Siyah Beyaz ‘Sayfiye’ Sergisi için Bodrum’da!

Casa dell’Arte Galeri 2018 sezonunu Türkiye’nin köklü galerilerinden Siyah Beyaz Galeri sanatçılarını bir araya getiren Siyah Beyaz Sayfiye adlı sergiyle tamamlıyor.

1984 yılında Ankara’da Faruk Sade tarafından kurulan Siyah Beyaz Galeri, yenilikçi çizgisiyle yurtiçinde ve uluslararası alanda sanatçıları temsil etmektedir. Casa dell’Arte ve Siyah Beyaz Galeri işbirliği ile 18 sanatçının katılacağı sergide izleyiciye fotoğraf, baskı, heykel ve resim gibi farklı disiplinleri bir araya getiren zengin bir seçki sunuluyor.

30 Ağustos Perşembe günü Bodrum Casa dell’Arte Galeri’de açılacak sergide Nihat Kemankaşlı’nın resimlerindeki canlı kompozisyonlardan taşan enerjisiyle, Ardan Özmenoğlu’nun neon renk paleti ile post-it üzeri pop imgelerini Ebru Döşekçi’nin doğadan esinlenen akışkan formuyla buluşturan sergi; yazın, denizin ve güneşin getirdiği esenlik, yaşam enerjisi ve tatlı rehavet dolu havasını izleyiciye taşıyor. 18 sanatçının eseri, Büyükkuşoğlu Aile Koleksiyonu’nu konuklarıyla buluşturan Türkiye’nin ilk butik sanat oteli Casa dell’Arte’nin çatısı altında sanat, tarih ve doğanın güzelliği birleşiminde sergilenme imkanı buluyor. Sergi, 30 Ağustos- 30 Eylül 2018 tarihleri arasında Bodrum Casa dell’Arte Galeri’de ziyaret edilebilecek.

Sanatçılar:

Alev Mavitan, Ali Şentürk, Ardan Özmenoğlu, Argun Okumuşoğlu, Aykut Cömert, Bahadır Çolak, Beril Ateş, Bihrat Mavitan, Daniele Sigalot, Ebru Döşekçi, Fırat Engin, Gökhan Tüfekçi, Halil Vurucuoğlu, Mustafa Horasan, Murathan Özbek, Nihat Kemankaşlı, Sıtkı Kösemen, Yılmaz Aysan

Casa dell’Arte Galeri, Bodrum
Sergi Tarihi: 30.08.2018 – 30.09.2018
Sergi Açılışı: 30 Ağustos, Perşembe 19:00-21.00

Comments are closed.