Şenol SAK Kişisel Resim Sergisi

0

Şenol SAK,ın BALIKLARI
BODRUM-MOR SANAT GALERİSİ’nde..

Yaptığı “Balık” resimleriyle tanınan Şenol SAK, 34. Kişisel Resim Sergisi’ni 19-28 Eylül 2016 tarihleri arasında Bodrum-MOR SANAT GALERİSİ’nde açıyor…

Şenol SAK, şu ana kadar 27’si Türkiye, 7’si de yurt dışında olmak üzere toplam 34 kişisel sergi gerçekleştirmiş, 300’ün üzerinde uluslararası karma sergi, bianel ve trianele katılmış, ayrıca pek çok ulusal ve uluslararası ödüller almıştır. Çalışmaları seçkin kitap ve kataloglarda yayımlanan sanatçının, yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda özel ve resmi koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (A.I.A.P) ve GESAM üyesi olan Şenol SAK, 25 yıldan bu yana, sadece ‘balık’ temalı eserler üretmektedir.

Şenol SAK için, 2013 yılında kaybettiğimiz ünlü ressam Osman Zeki ORAL “…Bizim Şenol Reis de dolamış fırçanın ucuna balıkları onlara renkler dünyasından nasiplerini verip durmuş ve ortaya çok güzel işler koymuş.. onun resimleri allı pullu, değişik biçimlerde ve renk cümbüşü içinde..” demiştir.
Prof. Dr. Alpaslan UÇAR ise, onu “…Şenol SAK, sınırları zorlamıyor, yeni sınırlar oluşturuyor. ‘Balık’la özdeşleşen sanatsal kimliği; evrensel bir kartvizit artık. O, çağını yansıtmayı, meşgul zihnini, zengin öznelliğini ve güncelerini estetik ve plastik bir tatla aktarmayı biliyor. O’nun evreni tinsel ve şiirsel bir boyutta… Tıpkı okyanusun derinliği gibi derin, sonsuzluğu gibi sonsuz. Çünkü O’nun resimlerindeki balıklar, balıklar kadar özgür ve samimi.” diye tanımlamaktadır…

Bodrum-MOR SANAT GALERİSİ açılacak “Şenol SAK Kişisel Resim Sergisi” 19-28 Eylül 2016 tarihleri arasında görülebilir.

Comments are closed.