‘’ SINIR’’

0

METİN KUŞ ‘’ SINIR’’ RESİM SERGİSİ

GALATEA–ART SANAT GALERİSİ 16 MAYIS-31 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA METİN KUŞ’UN ‘’SINIR’’ İSİMLİ RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK.

Metin Kuş ‘’SINIR’’ adını verdiği resim sergisinde, alışılagelmiş figür geleneğindeki hümanist yaklaşımın tek tek insanları kutsama ve insanı yüceltmenin aksine , insanlığa ve kalabalıklara bakışı öncelikli olarak ele alıyor.

Bir tesbit ve dayanak olarak Rönesans’tan başlayarak günümüze kadar gelen ve tek tek bireylerin anlatıldığı görsellik geleneğinin, bir hümanizm naifliğinin, geçerliliğinin kalmadığı ‘’sessiz yığınlar’’ın yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla insanlığın ne olduğunun ve ne olacağının ,temsilcisi ve belirleyici olarak yaşamın her alanında olduğudur. Belki de bu artık insanlığı insandan hareketle anlatma geleneğinin sonu, kalabalıklar ise insanlık üzerinden yüzleşmenin gerçek yüzüdür, ‘’ yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla’’.

Metin Kuş ‘’ Sınır’’ adlı sergisi 16 Mayıs Salı günü, saat 18.00’da GALATEA – ART Sanat Galerisinde açılıyor. Sergimiz 31 Mayıs 2017 tarine kadar görülebilir…

Galatea Art Gallery
Asmalımescit Mah. Sofyalı Sok.No.12/3
Beyoğlu/ İSTANBUL

Comments are closed.