Social Media Effect

0

Istanbul Concept Gallery, sanatçı ASLI AYDEMİR’in “Social Media Effect” adlı projesiyle, son yılların kadın temalı en güçlü sergilerinden birine ev sahipliği yapıyor.

Hazırlıkları iki yıl süren sergi, sosyal medyanın en absürt ve somut etkilerinin vurgulandığı eserler üzerinden, yaşadığımız topraklardaki kadın sorunlarına dikkat çekiyor.

Sergi, hepimizin kanını donduran ve giderek sıradan hale gelen kadına şiddet olaylarını unutturmamayı, alışılmasına izin vermemeyi amaçlıyor.

“Social Media Effect” Sergisi, “dantelli tost sunumu” gibi sosyal medya çılgınlıklarından,
üçüncü sayfa haberlerine uzanan çeşitliliği ile, ziyaretçileri sarsacak birçok konuyu mercek altına alıyor. Sergi aynı zamanda Aydemir’in ikinci solo sergisi olma özelliğini de taşıyor. Sanatçı Aslı Aydemir, bu sergisinde de ana malzeme olarak porselen kullanıyor; epoksi, linol baskı ve hazır malzemelerle, materyal yelpazesini genişleterek anlatımını çeşitlendiriyor.

Sanatçı Aydemir, malzeme seçimiyle ilgili şöyle söylüyor: “Porselen, kırılgan olduğu kadar sert ve dayanıklı, aynı zamanda geçirdiği tüm süreçlerden sonra bile her daim kimliğini taşımaya devam eden ve aldığı her darbeden daha keskin ve tehlikeli hale dönüşen bir malzemedir. Kadınların var olma mücadelesine bakınca, onları tanımlayacak daha iyi bir malzeme olduğunu düşünmüyorum”
11 yıldır projeleriyle kültür, sanat ve tasarım dünyasını bir araya getiren Istanbul Concept’in kendi özgün ve bağımsız mekânı, Istanbul Concept Gallery’de yer alan sergi 6 Aralık- 6 Ocak tarihleri arasında izlenebilir.

Istanbul Concept Gallery
Nur-u Ziya Sokak. Nu.:27 Beyoğlu

Comments are closed.