Sonsuz Küçük, Sonsuz Büyük

0

“Sonsuz Küçük, Sonsuz Büyük”
7 Aralık 2018– 12 Ocak 2019
Açılış: 7 Aralık, Cuma
Saat: 18:30 – 20:30

Sonsuz Küçük, Sonsuz Büyük

Yüksel Dal

Yüksel Dal, anın etkisiyle spontan bir şekilde gerçekleştirdiği işlerinde ilkel ya da çağdaş figürleri, insanları, tanrıları, cadıları, büyücüleri, kralları, köleleri kendi belleğinden kağıda aktarıyor. Çizgiyi başlangıç noktası olarak alan sanatçı, çizim sürecinde kendini çizgiye teslim ederek, çizginin götürdüğü yere odaklanıyor. Dolu olan zihnini kağıda boşaltırken; boş olan yüzeyi çizgilerle dolduruyor. Dal’ın kendini şimdinin karmaşasından ve kaosundan soyutlayarak ürettiği desenler zamansız, öncesiz ve sonrasız bir özelliğe bürünüyorlar.

Yüksel Dal (1990, İstanbul) Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nin ardından 2015 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı fakültede yüksek lisansına devam eden Dal’ın çalışmaları; insan doğa ilişkisi (yerküre, uzay-zaman, sınırlar-yürüyüş) rastlantı-düzen, fantastik dünya, bilinç ve gelişim üzerinden yeni dünya tahayyülleri, varlık hiçlik gibi kavramlara odaklanmaktadır. Çalışmalarının sergilendiği yerler arasında O’Art Sanat Yarışması, İstanbul Rotary Sanat Yarışması, Genç Etkinlik 7, Cumhuriyet Müzesi, M.Ü.G.S.F. Sergi Salonu; M.Ü.G.S.F. Koridor sergileri bulunmaktadır. Sanatçı İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Yüksel Dal’ın kişisel sergisi Sonsuz Küçük, Sonsuz Büyük 7 Aralık-12 Ocak tarihleri arasında Mixer proje odasında izleyicisi ile buluşuyor.

 

Adres: Mixer, Mumhane Cad. No: 50, Giriş & -1. Kat, Karaköy, İstanbul
Tel: 0212 243 54 43

Comments are closed.