“ Suluboya Ustasından Suluboya Sergisi&Çalıştay ”

0

Piece of ART PR&Gallery sanatçılarından İzmir’li Suluboya Ressamı Çetin Davran; Galata Maya Art Studio&Gallery ‘de 05 Şubat 2017 Pazar günü saat:11:00-18:00 arasında gerçekleştirilecek olan suluboya çalıştayı ile suluboya severlerle buluşacak. Aynı zamanda sanatçının yaklaşık 25 eserinden oluşan sergi sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.

Ressam Çetin Davran’ın sanat danışmanlığını sürdüren Piece of ART ve etkinliğin ev sahibi olan Maya Art yöneticileri etkinlikle ilgili düşüncelerini şöyle anlatıyor:

“ Öncelikle değerli bir suluboya ustasını ağırlamaktan ve ortaklaşa kıymetli bir projeye imza atmaktan dolayı duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz. Bu etkinlik çerçevesinde sanatseverler, Ressam Çetin Davran suluboya alanındaki tecrübelerinden faydalanıp birlikte çalışma fırsatı yakalarken hem de sanatçının eserlerinden oluşan sergiyi izleme fırsatını yakalayacaklar. Tüm suluboya severleri etkinliğimize davet ediyoruz, bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.”

Galata Maya Art Studio&Gallery
Hacımimi Külhani Sk. No:6 D:14 Galata, İstanbul
Tel: (0539) 549 05 01

Ressam Çetin Davran Kimdir. ?
1954 Erzincan doğumluyum. Lise eğitimim sırasında resime karşı dersin ötesinde ilgi ve heyecan duydum. Güzel Sanatlar Akademisini kazandım ama orada eğitim alma mutluluğunu yaşayamadım. 1998 yılında çalıştığım bankadan emekli olunca, içimdeki resim tutkusunu daha fazla bastıramadım.

Suluboyanın heyecan verici ve büyüleyici sürprizlerini fark edince suluboya üzerinde yoğunlaştım.
Doğanart galeride Asuman ve Atanur Doğan’dan, İzmir Suluboya Ressamları Derneği’nde Hasan Gürsoy’dan resim dersleri almaya başladım.

Suluboyanın zorluklarından söz edilmesine karşın verdiği sonsuz heyecan ve haz yakalanabildiğinde bu sorunların aşılabileceğine inanıyorum. Resimlerimde kendi çektiğim fotoğraflardan da esinlenerek, doğayı özellikle denizi zaman zamanda insanı anlatırken ışığı ve renkleri doyasıya kullanmaya çalışıyorum. Halen İzmir Suluboya Ressamları Derneği üyesiyim. Karşıyaka da Atölye Ufuk bünyesinde Suluboya bilgilerimi paylaşarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyorum. Çeşitli koleksiyonlarda resimlerim bulunmaktadır.

Comments are closed.