“The Multiplier Effect”

0

Printed ’17 “The Multiplier Effect”
Tarih: 05 Mayıs 2017 Cuma – 10 Haziran 2017 Cumartesi

Yer: Mixer
Mixer’in çağdaş sanatı ulaşılabilir kılma hedefine paralel olarak başlattığı sergi serisi Printed, 2017’de “The Multiplier Effect” seçkisiyle devam ediyor!

Sanatçılar: Abidin Dino, Ahmet Sarı, Ayça Telgeren, Ayşe Gül Süter, Burhan Doğançay, Çağlar Kanzık, CANAN, Canan Tolon, Cemil Batur Gökçeer, Elif Özen, Ferruh Başağa, Gülsün Karamustafa, Güneş Bulut Yılmaz, Hale Oppenheimer, Hasan Özgür Top, Hera Büyüktaşçıyan, Huo Rf, İnci Eviner, Kerem Ozan Bayraktar, Larissa Araz, Murat Balcı, Murat Germen, Nazif Topçuoğlu, Ömer Uluç, Özge Enginöz, Rasim Aksan, Seçkin Pirim, Sena, Siavash Kheirkah, Sinan Demirtaş, Tiraje Dikmen, Volkan Aslan, Yasemin Özcan, Yaşam Şaşmazer, Yuşa Yalçıntaş

Türkiye’nin modern ve çağdaş ustalarını bir araya getiren 2017 seçkisini, kendisi de Northwestern Üniversitesi Sanat Bölümü’nde baskı eğitimi almış olan Eda Kehale Argün hazırlıyor. Printed ’17 “The Multiplier Effect” sergisinde, Mixer edisyonlar sayesinde, dikkat çekici sanatçıların mümkün olduğunca geniş bir sanatsever kitlesi için ulaşılabilir hale gelmesine odaklanıyor. Kehale, 30 yıla yayılan bir zaman diliminde, değişik tekniklerle üretilmiş işleri seçkiye dahil ederek, edisyonun yarattığı çarpan etkisini sanatın farklı boyutlarında izleyiciyle paylaşmayı hedefliyor.

Printed ’17 “The Multiplier Effect” geniş formatlı sanatsal fotoğraflardan, video enstalasyon gibi dijital olarak üretilmiş işlere, serigrafiden, linol baskıya kadar çok çeşitli teknikler ile üretilen eserlere yer veriyor. Serginin başlıca amacı, doğası itibari ile çoğaltılabilir sanat eserlerini ulaşılabilir fiyatlarla izleyiciye sunabilmek.

Edisyonlu işlerin üretim sürecini deneyimlemek, sanatçıların pratiklerini gözlemlemek ve tartışmak üzerine sergi süresince gerçekleşecek çeşitli baskı atölyeleri ve etkinlikleri güncel olarak www.mixerarts.com sitesinden takip edebilirsiniz.

  • User Ratings (1 Votes)
    5
    Your Rating:
Summary
0%
0
Awesome

Comments are closed.