Yaşam Çizgisi Oyuncuları

0

ALEV ERMİŞ MAVİTAN

Yaşam Çizgisi Oyuncuları
17.03.2017 – 10.04.2017

Açılış 17.03.2017 Cuma 18.00

Alev Ermiş Mavitan 17 Mart 2017’de Galeri Siyah Beyaz’da gerçekleşecek Yaşam Çizgisi Oyuncuları sergisinin açılışıyla Ankaralı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Mavitan sergide iki farklı teknikle oluşturduğu bir seriyi izleyiciyle paylaşacak.

Sanatçı sergide pastel çalışmalarının yanı sıra, eski bir teknik ve geleneğe dayanan camaltı yağlıboya eserlerini farklı teatral sahneleri canlandırdığı görsellerle bir araya getiriyor. Yaşamın bir oyun, insanın da oyuncu olduğu bir kavrayışla; yaşamdan bazı kesitler sunuyor izleyiciye. Mavitan, genellikle şifa, bilgelik, iyilik, güzellik konuları etrafında eserlerini üretiyor ve insana dair günün sorunsallarından ilham alarak, estetik değerlerin kendisi için öneminin altını çiziyor. Gösterişli kıyafetlerle beliren hareketli insan gruplarının betimlemelerine sıklıkla rastladığımız eserler, bu sergide de oyun teması üzerine kuruluyor. Kullandığı farklı teknik ve materyalleri bu konu üzerinde kendi içinde uyum sağlayan bir dil ve estetik değerlerle birleştiriyor. Bir önceki serisinde de salıncaklar üzerinde el öptürerek beliren karakterler bu kez, camaltı resimlerde yaşamın inişli çıkışlı anlarını betimleyen altın bir çizgiyle, pastel çalışmalarında ise altın – gümüş dalgalanmalarla karşımıza çıkıyor.

Mavitan’ın yeni ürettiği işlerin olacağı son sergisi 17.03.2017 – 03.04.2017 tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da izlenebilir.

//

ALEV ERMİŞ MAVİTAN
The Lifeline Players
17.03.2017 – 10.04.2017
Açılış 17.03.2017 Friday 18.00

Alev Ermiş Mavitan is getting ready to meet art lovers in Ankara on the 17th of March 2017 at Gallery Siyah Beyaz with the exhibition titled The Lifeline Players. Mavitan will display series, she created with her two unique technique in this exhibition.

Along with her pastel works, the artist brings together a collection of oil paintings on reverse glass; an old technique and tradition; illustrating different theatrical scenes. Approaching the life as a play and human as players; she presents moments of life to the viewers. Mavitan generally produces works revolving around healing, wisdom, goodness, beauty, and she gets her inspirations from human problems on contemporary issues while underlining her aesthetic values importance for her. The groups of people we often encounter in her works with glamorous dresses this time established on play theme in this exhibition. The different techniques and materials she uses, combine on this subject with her original language, aesthetics. In her previous series the characters appeared on the swings while kissing hands this time, emerges on the golden lines depicting the ups and downs of life in her pastel works and gold and silver waves in reverse glasses.

The latest exhibition of Mavitan’s new works will be displayed in Gallery Siyah Beyaz between 17.03.2017 – 10.04.2017.

Ayrıntılı bilgi için // For further information;

Gallery Siyah Beyaz
Kavaklıdere sokak 3/1-2 Şili Meydanı Ankara
t. 0312 467 7234
www.galerisiyahbeyaz.com

Comments are closed.