ÖZEL ADEN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ,
​24 EYLÜL – ​24 EKİM tarihleri aras​ı​nda
MANUEL GONZALEZ B​A​RRERA’nın
​’​COLOUR’
Se​​rgisine ev sahipli​ğ​i yap​ı​yor.

Hayallerin dünyasının içine götüren, renk ve lekelerin özgürce hareket edebildiği, basit ifadelerin dili olan, COLOUR Resim Sergisi 24 Eylül Cumartesi günü, saat 14.00 da Aden Sanat Galerisinde izleyici ile buluşuyor.

Açılış/Kokteyl
​24 EYLÜL​ Cumartesi,​ Saat:1​4​.​0​0

MANUEL GONZALEZ BARRERA

UNESCO Seal of Excellence ödülüne sahip, Şili’li Sanatçı Manuel Gonzalez; Sanatın hemen hemen her dalında üretimlerde bulunan çok yönlü bir sanatçı, aynı zamanda Şili devlet sanatçıdır. Dünyanın farklı müzelerinde, özel koleksiyonlarda sanatçının eserleri bulunmaktadır.
Sanat çalışmalarını Şili de bulunan atölyesinde sürdüren Manuel Gonzalez, Dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen festival ve organizasyonlara katılarak kültürlerarası paylaşımları sergilemektedir. Yılın belli zamanlarında Türkiye’de ki etkinliklere de katılan sanatçı, son dört yıldır resim, seramik ve fotoğraf alanında ki çalışmalarını Kocaeli’li sanatseverlerle buluşturuyor.

Şili’li sanatçı MANUEL Gonzalez, geçtiğimiz yıllarda Vehbi Koç Vakfı Gölcük Ford Otosan Sanat Galerisinde Seramik, 2015 yılında Kandemir Sigorta bünyesinde Resim sergisi açan sanatçı bu yıl Nisan ayında Özel Donatım Kliniğinde yine Resim sergisi açtı.

Sanatçının eserlerinde çoğunlukla doğa-biçim-içerik üçlüsünü harmanlayarak duygularını sanki mesaj iletirmiş gibi resimleriyle izleyiciye aktarıyor. Pozitif veya negatif duygularını değil sadece, yaşadığı olaylardan, ülkesinden, insanlardan, topraktan, sudan, ateşten kısaca yaşamın her anından yoğurarak süzgeçten geçirip analiz ettiği düşüncelerini izleyici ile paylaşıyor, resimleri aracılığıyla… Sanatı, iç dünyasının dış dünya ile buluşmasında ifade aracı olarak kullanmayı tercih eden Manuel, çamura şekil verirken, renklerin tuvalle-kağıtla buluşmasında veya fotoğraf karesinde anı yakalarken anlatmak istediklerini izleyici ile buluşturuyor.

Kalemin kağıtla buluşması ve ortaya çıkan armoni, tuvalin fırça ile dile gelmesi sessizliğin içinde rolünü icra eden bir oyuncu edası ile izleyiciyi hayalleri ile buluşturuyor.

​Özel ADEN Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği​

​Adres:
​Yenişehir. Mah. Demokrasi Blv. No.49/1 İzmit – KOCAELİ
Tel: 0 262 333 11 11