Koleksiyoner Şerif Antepli nin koleksiyonundan parçaları içeren Sinemanın 120 Yıllık Serüveni sergisi, 1-10 Nisan da Beyoğlu Sanat Galerisi nde görülebilecek.

Sinemanın 120 Yıllık Serüveni sergisi

Konuya ilişkin açıklamaya göre, afişler, pullar, fotoğraflar, plaklar, kartpostallar, çizgi romanlar, madalyonlar, oyuncaklar, telefon kartları, hatıra paralar, film şeritlerinin yer alacağı sergi salonunda, film müzikleri de çalınacak.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Şerif Antepli, şunları kaydetti:
“Pul toplayarak başladığım koleksiyonculuk serüvenim geçen yıllar içinde başka objelerin de katılımları ile renklenerek, çeşitlenerek bugünlere kadar geldi. Sinema konusunda açtığım bu 4. kişisel sergimde tutkumun koleksiyonlarıma yansıyan örneklerini sunuyorum. Dünyada en çok koleksiyonu yapılan pul, afiş, kitap, oyuncak, plak, fotoğraf, madalyon, çizgi roman gibi birçok değişik koleksiyon türü ile yine dünyada en çok izlenen, sevilen sanat dalı olan sinemanın birlikteliğinin yer aldığı bu sergide izleyiciler keyifli zaman geçirecek.”
Bu haber Google arama motoru kullanılarak Kaynak Site olan bu site den alıntı yapılmıştır. Haberin tüm sorumluluğu kaynak siteye aittir ve sitemiz bu haber dolayısı ile sorumlu tutulmamalıdır. Buna rağmen haberin kaldırılmasını istiyorsanız lütfen yukarıdaki tekzip linklerinden haberin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi
İstiklal Cad. No:217 Tünel / Beyoğlu212-249 2610