“ Sanatçı Sait Günel ile

“YARATANLARIN YOLCULUĞU”’na Çıkıyoruz. ”

Türkiye’de ve uluslararası sanat platformunda, eserleri beğeniyle izlenen Sanatçı Sait Günel, “Yaratanların Yolculuğu” isimli yeni koleksiyonunu Ankara’lı sanatseverlerin 09 Ekim – 06 Kasım 2015 tarihleri arasında Kent Sanat Galeri’ de gerçekleşecek olan Sait Günel “Yaratanların Yolculuğu” Kişisel Resim Sergisi, sanatçının son dönemde hazırladığı eserlerinden oluşmaktadır.

Sanatçı Sait Günel’in insan ve doğa resimlerinde, reel olanın yer yer deformasyon ve dokusal soyutlamayla bütünleşmesi ön plana çıkmaktadır. Çeşitli boyaları, farklı malzemeleri kullanması ve kolajlarıyla farklılık yaratmaktadır. Kendi geliştirdiği teknikle yaptığı çalışmalardan, özellikle nü resimleri Uluslararası ortamlarda beğeni görmekte ve Uluslararası Yayınevleri (TUSHITA, ARTEC, MAY) tarafından takvim, poster, afiş basımları gerçekleştirmekte, fuarlarda sergilenmektedir. Sanatçının son dönem eserlerinde soyut çalışmalar giderek ağırlıklı yer tutmaktadır. Yer çekiminden kurtulmuş devinimin hızı, dokulu yüzeylerde yer alan saf renkli formlar, klasikten gelen gelenekçi yaklaşım ve mekansızlaşma öne çıkan ögelerdir.

Sanatçı resim serüvenini şu sözleri ile ifade etmektedir. :

“ Yaratma eyleminin, insanlığın varoluşundan beri en büyük eylemlerden biri olduğuna inanırım. Bilimde, teknikte resimlerime esin kaynağı olan hız ve devinim baş döndürücüdür. Bununla birlikte, her tarihsel dönemde, yaratamayanların yarattıkları, “Yaşanası Cenneti”, ortaçağ karanlıklarına, çıkmaz sokaklara götürme çabaları hep olagelmiştir. Asla kalıcı olma şansı yoktur.

Bundan dolayı, Yaratanların Yolculuğu’ nun ışıklı aydınlık yarınlara ulaşacağına Açılış kokteyli, 09 Ekim 2015 tarihinde, saat 18.00-20.00 arasında, seçkin davetlilerin katılımı ile yapılacaktır.

Sanatçı Sait Günel’in bu seçkin eserleri ile oluşturduğu koleksiyonunu Kent Sanat Galeri’ de 06 Kasım 2015 tarihine kadar izlemek mümkün olacaktır.

Turan Güneş Bulvarı 701 sok. 20/B Yıldız – Çankaya / Ankara
Tel:(0312) 439 2022 Gsm: 0532 054 0221