New Generation I
9 Haziran – 4 Temmuz 2015
KARMA SERGİ
Küratör: YALÇIN BİLGİN

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, 1991’den bu yana üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere karşılıksız burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine büyük destek veren kurumların arasında yer alıyor. EKAV Vakfı kuruluşu olan, Ekavart Gallery bursiyerlerimizin eserlerinden oluşan “EKAV-ARTIST New Generation I” isimli sergisine 9 Haziran – 4 Temmuz 2015 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Serginin küratörlüğünü ve tasarımlarını da bursiyerlerimizin üstlendiği bu sergi, her yıl düzenlemeyi planladığımız “EKAV-ARTIST New Generation” geleneksel sergi dizisinin ilki olacak. Vakfın sosyal sorumluluk üzerine daha önce gerçekleştirdiği birçok serginin ve etkinliğinin yanı sıra; bursiyerlerimizin herhangi bir konu veya malzeme kısıtlaması olmadan gerçekleştirecekleri bir seçki olması nedeniyle “EKAV-ARTIST New Generation I” sergisinin EKAV Vakfı için ayrı bir önemi var.

Ülke genelindeki Güzel Sanatlar Fakültelerinden mezun ve hala eğitimine devam etmekte olan; resim, heykel, tasarım ve video gibi farklı disiplinler üzerine yoğunlaşan 15 genç bursiyerimizin katılımıyla gerçekleşecek olan “EKAV-ARTIST New Generation I” sergisinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden; Sezer Arıcı, Yalçın Bilgin, Funda Caner, Karis Deniz, Caner Kaplan, Sefa Karakuş, Dilara Mataracı, Ceyhun Topçu, Elif Ünlü ve Nuri Yıldız, Harran Üniversitesi’nden; Sevda Alat, Muhsine Polat ve Duygu Özkan, Anadolu Üniversitesi’nden; Cihan Ersoy, Gazi Üniversitesi’nden; Fatma Avcılar’ın çalışmaları yer alıyor.

“EKAV-ARTIST New Generation I” sergisi 9 Haziran – 4 Temmuz 2015 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de görülebilir.

* EKAV Vakfı her geçen gün daha da büyüyerek ve zenginleşerek “Sanat Geliştirir, Sanat İyileştirir, Sanat Birleştirir” sloganıyla ülkemizin kültür platformlarına ayna tutan etkinlikleri, sanatçılar ve sanata gönül vermiş tüm sanatseverlerle paylaşarak ve destek olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ekavart Gallery, EKAV Vakfı kuruluşudur. Etkinliklerden elde edilen gelir, sanat dalında eğitim gören bursiyerlerimize aktarılarak geleceğin sanatçılarına destek olmaktadır.

Sergiyi Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu www.ekavart.tv ’de izleyebilirsiniz.

SERGİ : “EKAV-ARTIST New Generation I”
AÇILIŞ : 9 Haziran Salı, 18:00
YER : Ekavart Gallery
ZİYARET SAATLERİ : Pazartesi – Cuma 11:00-18:30 / Cumartesi 12:00-18:30