Mine Art Gallery Yalıkavak Palmarina’da sanatçılar Serkan Bayer ve Hakan Bayer’den ”Diptik” Sergisi…
Çoğunlukla minimalist bir yaklaşımla eserlerini üreten iki kardeş, soyuttan somuta bir geçiş süreci içerisinde var olan dünyayı,manüpüle edilmiş yeni maddeler ve biçimler arasında, elektriksel ya da manyetik alandaki çekim kuvvetlerini göstermekte kullanılan ikona çizgilerini yansıtarak eserlerini oluşturuyor.
Görünmeyene atıfta bulunan sanatçı Serkan Bayer, “Dördüncü boyutu teknoloji ile değil bilgelikle idrak edebileceğimizi” söylerken, Hakan Bayer ise “Doğanın kendisi bizlerin sonradan varedip ortaya koyduğumuz yeni yaklaşımlarda sadece birer geometrik şekilden ibarettir, doğal ve kendi sürecinde olması gereken dönüşüm; hızlı bir biçimde yapaylaşması ve bizlerden uzaklaşması, makinenin ve teknoloji ruhunun bu kadar yükseldiği bir dönemde kaçınılmaz bir gerçek olduğunu çalışmalarına yansıtmaktadırlar.” Diyor.
Serkan Bayer’in Rasdelka çizgilerinde dördüncü boyut yani ruhani boyutu yakalayabileceğiniz, Hakan Bayer’in eserlerinde ise teknoloji ve makineleşmeyle insanın kendi elleriyle yarattığı yeni biçimler içerisine hapsolduğunu,gerçek ve somut olandan uzaklaştığını görebileceğiniz eşsiz bir sergi sizlerle buluşuyor.
Bodrum Yalıkavak Palmarina ‘daki Mine Art Gallery’ki bu eşsiz sergiye 13 Ocak – 15 Şubat 2015 tarihleri arasında tüm sanatseverleri bekliyoruz.

Açılış: 13 Ocak 2015, Salı, saat: 17.30

Yalıkavak, Palmarina No: D105 Merkez Mah. Çökertme Cad. Bodrum / Muğla
“Diptych” exhibition from Serkan Bayer and Hakan Bayer at Mine Art Gallery in Yalikavak Palmarina venue…
Two brothers mostly producing their artworks with a minimalist approach, and also creating them in a world of transition period from abstract to tangible, and between manipulated new matters and forms with reflecting icon lines which are used to indicate electrical and gravity forces in magnetic field.
While Serkan Bayer attributing to the non-visible, and telling that “We can’t comprehend fourth dimension with technology, it can be realized with wisdom”, on the other hand, Hakan Bayer speaks out as “The nature which we generate subsequently in new approaches, is only composed of a geometric form, the transformation which needs to be realized naturally and within its own phase while artificializing swiftly and departing from us is an inevitable fact in an era of arising soul of technology and automation”.
In this unique exhibition, you can catch up the fourth dimension in means of spiritual dimension with Rasdelka lines of Serkan Bayer, while in works of Hakan Bayer, you can observe the confined mankind inside the new forms which are created by with his own hands because of the arising technology and automation, and also departing from the actual and tangible ones.
We are inviting all art lovers to this exhibition which will take place in Mine Art Gallery’s Yalikavak, Palmarina venue on 13th January – 15th February 2015.
Opening: 13th january 2015, Tuesday, at 17:30

Yalıkavak, Palmarina No: D105 Merkez Mah. Çökertme Cad. Bodrum / Muğla
Mine Sanat Galerisi | Mine Art Gallery
Merkez / Centre: Teşvikiye, Poyracık Sok. No:1/1 Yasemin Apt. D:5 Nişantaşı/İstanbul
Şube / Branch: Yalıkavak, Palmarina No: D105, Merkez Mah. Çökertme Cad. Bodrum/Muğla
T&F: +90 212 232 38 13 | M: +90 536 553 50 66 | info@minesanat.com | minesanat.com