Muharrem İlgün Anısına

Fotoğraf Yarışması Sergisi

14 – 20 Nisan 2015

Muharrem İlgün anısına düzenlenen fotoğraf yarışmasının sonuçlarını içeren sergi, İstanbul’a geliyor. Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 14 – 20 Nisan tarihleri arasında söz konusu sergiye ev sahipliği yapıyor.

Vergi Müfettişleri olarak, mesleğimiz gereği ülkemizin birçok yerini görme imkanımız olduğu gibi, yöre insanlarını tanıma fırsatı da bulmaktayız. Ayrıca; yurt içi ve dışı tatile çıkıldığında anılar, fotoğraf kareleri ile ebedi hale getirilmekte. Bu bağlamda, Vergi Müfettişleri Derneği’nin üyeleri arasında, eş ve çocuklarının da katılabileceği ödüllü bir fotoğraf yarışması düzenlendi.

Bu yarışmanın amacı; meslektaşlarımız arasında birlik ve beraberliğin artırılmasını, kültür ve sanata katkıda bulunulmasını, yaşanan anıların fotoğraf sanatının etkili görselliği ile sunulmasını, korunmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaktı.

Vergi Müfettişleri Derneği’nin ilk defa düzenlediği bu yarışma, merhum meslektaşımız Muharrem İlgün anısına adandı.

Yarışmaya katılan eserler, rakamlardan oluşan rumuzlar yardımıyla tek tek isimlendirildi. Beş kişiden oluşan jüri, fotoğrafları inceledi. Jüride yer alan iki meslektaşımız, etik gereği oylamaya katılmadı.

Yarışmanın sonucu, Ekim ayı (2014) içerisinde www.vmd.org.tr adresinden duyuruldu. Özel ödül, üç mansiyon olmak üzere toplamda yedi ödül dağıtıldı.

Otuz dört sergilemeyle beraber kırk bir fotoğraftan oluşan sergi, Cer Modern’de açıldı. Sergi açılışı ve ödül töreni yine aynı yerde, 16 Aralık 2014’te düzenledi.

Muharrem İlgün Kimdir?

1967 doğumlu Muharrem İlgün,1992 yılında göreve başlamıştı. Gelir İdaresinin yeniden yapılanması sürecinde, duyulan ihtiyaç gereğince ülke genelinde görev yapan meslektaşlarımız, 19 Şubat 2005 tarihinde Ankara Milli Eğitim Şura Salonunda toplanmak üzere yola çıkmışlardı. Beklenmeyen bir kaza sonucunda meslektaşımız İLGÜN, hayatını kaybetti.
Açılış: 14 Nisan 2015 Salı Saat:18:00
Yer: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi İstiklal Cad. No:217 Tünel/Beyoğlu